Suriye'yi vuran Üçlü Koalisyon'a İsrail'den çağrı: İran'ı da vurun!

Suriye'nin vurulmasına tam destek veren İsrail Başbakanı Netenyahu, ABD, İngiltere ve Fransa'ya İran'ı vurma çağrısında bulundu.

Suriye'yi vuran Üçlü Koalisyon'a İsrail'den çağrı: İran'ı da vurun!

İsrail merkezli Jerusalem Post, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Suriye'yi hedef alan ittifaka İran'a da benzer bir müdahale edilmesi çağrısında bulunduğunu yazdı.

İSTEĞİNİ İNGİLTERE BAŞBAKANI MAY'E İLETTİ

İsrail basınının haberine göre, Binyamin Netanyahu, İngiltere Başbakanı Theresa May'e ABD'nin Suriye'ye gerçekleştirdiği operasyonunun, bir benzerinin de İran'a karşı gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi.

OPERASYONA DESTEK VERMİŞTİ

Cumartesi günü Theresa May ile telefonda görüşen Binyamin Netanyahu, ABD'nin Suriye'de kimyasal silah kullanımına karşı düzenlediği operasyonu desteklediğini ve operasyona İngiltere ve Fransa'nın verdiği destekten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

İRAN'I "TERÖRİST DEVLET" OLMAKLA SUÇLADI

Operasyonun bölgede konvansiyonel olmayan silahlara sıfır tolerans mesajını verdiğini vurgulayan Netanyahu, İran'ın nükleer güce sahip ve bölgede dengeleri bozan terörist bir devlet olduğunu söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
İşte dünyanın eline fırsat geçti ellerinde imkan var gecikmeden İran’ın nükleer tesislerini vururlarsa 3.dünya savaşı bir çeyrek asır daha uzayabilir eğer İran’ı kendi haline bırakırlarsa 3.dünya savaşı kesinlikle kaçınılmaz. Bunu takip ede duralım ABD’nin Natonun samimiyeti bu bağlamda ortaya çıkacak bölgedeki en büyük tehlike İrandır. Eğer İran’ı vurmazlarsa demektirki Suriye’yi kendi çıkarıları için dünyaya güç gösterisi yapmak için vurmuştur hadi hayırlısı şuan Dünya uzatmaları oynuyor.
Şimdi bu AKP ye oy veren insanlara soruyorum.İsrail e karşı tek bir laf etmeyin.Bütü batı İsrail i destekliyor.AKP de ABD ve Batı yı destekliyor.O zaman İsrail sizin eseriniz.Neden Suriye yi yıkarak İsrail in yayılmasına yol açıyorsunuz.Filistin i kurtaracak derken tüm topraklarını aldı.Birileride meydanlarda bağırdı.Ne oldu ?Şimdi Suriye yıkılırsa İsrail ile sınır olacağız.İsrail dölleri sevinsin.
Sen ,ısrarla İsraili savunduguna göre, yahudi olsan gerek..yoksa ABD vatandaşımısın.
ey muslumanlar uyanin,terorist bir devlet kalkmis musluman bir devlete terorist diyor,sevelim sevmeyelim israil mi iran mi terorist,bu terorist devlet yarin bizede terorist devlet der,aklimizi basimizs almazsak eyer.
Sağ gösterip sol. vuruyor. İranın müttefiki. Irak bile füze attı israile, iran sadece boş yaptı. Bunların siyaseti yalan dolan
PKK yı, El Kaide'yi, IŞİD'i, Afrika'da Boko Haram'ı kuran ve halen yöneten kim? ABD ve yahudiler değil mi? O halde en büyük terörist devlet kim oluyor bu durumda?
ama bizim koyunların gözleri görmez gözleri görse kulakları doymaz onlar devletin bekası için değil ceplerinin bekası için oy verirler :)
Kendinizi kandırmayın yaa, Hiçsiniz hiç boş una bombaladınız ne oldu ki ABD gülünç durumdasınız çek git daha fazla dağılmadan kendi çöplüğüne
Operasyonda yıkılan fabrika varmı yok,ölü yaralı varmı yok,Dağlar taşlar hikayeden bombalandı,maliyeti suud kralı karşıladı.
Çok meraklıysa kendi gitsin vursun. Savaş çığırtkanlığının kimseye faydası yok. En kötü barış, en iyi savaştan iyidir. Milyonlarca insan öldürüldü 20. Yy'da. Yetmedimi? Daha kaç milyon insan ölmeli, sayın başvekil??
arkadaşlar,yahudiler zaten, Müslüman düşmanı onlar sadece işgal ederek Müslüman topraklarını almaya ve kendi hakimiyet ve yönetimlerini kurmaya çalışıyorlar bunada destek veren abd,ingiletere,fransa,almanya,hollanda,danimarka,isveç, bunlar aslında gizli düşmanlar Müslümanları geçmişten beri yok etmeye çalışan ama allah tarafından lanetlenmiş Müslüman düşmanı İsrail tüm dünyayı istiyor ama sırayla alacak zannediyor,bunun yanında hıristiyan kısmınıda kullanıyor,hıristiyanlarda buna kanıyor ,yahudiden dost olmaz ata sözü var bunla ilgili,israil Müslüman katliamı yapıyor yakında hıristiyan katliam
Diğer Haberler