Suriye'de çok önemli gelişme

Şam yönetiminin, Birleşmiş Milletler (BM) heyetine bölgede araştırma yapması için izin verdiği açıklandı.

Suriye'de çok önemli gelişme

Şam yönetimi Birleşmiş Milletler heyetinin kimyasal saldırı gerçekleştiği iddia edilen bölgede araştırma yapmasına izin verdi. BM'den yapılan açıklamada heyetin Pazartesi günü bölgeye gideceği bildirildi.

Reuters’ın haberine göre, Suriye Dışişleri Bakanlığı tarafından devlet televizyonuna yapılan açıklamada, Birleşmiş Milletler denetçilerinin geçen hafta kimyasal saldırı düzenlendiği iddia edilen Şam’ın doğusundaki Guta’da inceleme yapmasına izin verdi.

KİMYASAL SALDIRIYA İLK BAĞIMSIZ DOĞRULAMA

“Suriye hükümeti ve Birleşmiş Milletler, 22 Ağustos 2013 tarihinde Şam’ın dışındaki mahallede kimyasal silah kullanıldığı iddialarını araştırmak üzere Birleşmiş Milletler’e izin verilmesi üzerine ortak bir mutabakata varmıştır” denilen açıklamada 21 Ağustos’ta gerçekleştirilen saldırının tarihi yanlış verildi.

BM'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, heyetin 26 Ağustos Pazartesi günü kanıt toplama çalışmaları için bölgeye gideceği bildirildi.

Çoğu çocuk ve kadın yaklaşık 1400 kişinin hayatını kaybettiği ifade edilen saldırının 1988’deki Halepçe Katliamı’ndan sonra yaşanan en büyük kimyasal saldırı olduğu iddia ediliyor.

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Kimin kırmızı çizgiyi geçtiğini anlaycagız.Bazı ülke destekli haydutlar mı yoksa şerefli devlet başkanı Eshad mı?Yeter ki USA plot yapmasın
ben olasam coktan kulanmıştım o kimyasalı abd ve israilin soktğu demokraisden daha az acı cektirdiği kesin batının getirdği demokrasi giden diktatörleri aratyor. sağolsun akpde onlardan aşağa klır yanı yok süriyede savşmalrı için silah yolar bi yandan mısırda akan kan için timsiah göz yaşları döker yarın süriyede de aynısı yaşnacak bu gerceği bile bile kendi aliyle zemin hazırlıyor araplarda okadr kafasız ki batının verdği ve kendileirn yasakldğı silahları alıyor sonrada bu silahlar işgal nednei oluyor hangi arap ülkesi kimyasal ve nükler silah ürectecek güçte hepsini batı veryor
EY SURİYE HALKI OL BİR TÜRK KALK AYAĞA SARIL VATANA BAYRAĞA GÖĞÜS GER BOMBAYA AMA SAKIN BOYUN EĞME BATIYA KAHBE ESADA GİRERSE BATI TOPRAĞINA GÖZ DİKER IRZINA NAMUSUNA BIRAK BÖYLE TERTEMİZ ŞEHİT OLSUN ÇOCUKLARIN UTANÇ DUYMASIN ANAN BACIN IRAK VURDU SADDAMIN BOYUNUNU CONİLER KIZLARINI SOYDU EY IRAK SEN NE BEDUALIYMIŞSIN BAŞIN GÖĞE ERMEZ HEP YERDE HEP YERDE UNUTULMAZ KEBELA UNUTULMAZ
Diğer Haberler