HABER

Suriye'de göstericilere ateş açıldı: 29 ölü

Suriye'de, güvenlik güçlerinin göstericilere ateş açması sonucu 29 kişi hayatını kaybetti. Cep telefonu ile çekilen görüntülerde keskin nişancılar tarafından rastgele ateş açıldığı görülüyor

HUMUS (İHA) - Suriye'de, güvenlik güçlerinin göstericilere ateş açması sonucu 29 kişi hayatını kaybetti. Cep telefonu ile çekilen görüntülerde keskin nişancılar tarafından rastgele ateş açıldığı görülüyor.

Suriye'deki şiddet olaylarını incelemek üzere ülkeye giden Arap Birliği gözlemcileri incelemelerine devam ederken, bugün de güvenlik güçlerinin muhalif göstericilere yönelik silahlı müdahalesi sonucu 29 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı. Humus kenti başta olmak üzere Halep, Hama, Dera ve Şam'da rejim karşıtı gösterilerine devam eden muhalifler, Baas iktidarının en kısa sürede istifa etmesini ve seçimlere gidilmesini istiyor.

Cep telefonu ile çekilerek sosyal paylaşım sitelerine koyulan görüntülerde, yüksek binaların çatılarından çevreye keskin nişancılar tarafından rastgele ateş açıldığı ve gözaltına alınan göstericilerin güvenlik güçleri tarafından feci şekilde darp edildiği görüldü.

Geri Dön