Suriye'den flaş açıklama

Suriye Dışişleri Bakanı Muallim: "Suriye'ye yapılacak bir askeri operasyon sadece İsrail'in işine yarayacaktır"

Suriye'den flaş açıklama

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim amacı "ABD kamuoyuna seslenmek" olan bir basın toplantısı düzenleyerek kimyasal silah iddialarına yanıt verdi. Suriye ordusunun söz konusu saldırıyı düzenlediği iddiasını kesin bir dille reddeden Muallim, “Dünyada hiçbir ülke kendi insanına karşı kimyasal silah kullanmaz” dedi.

Muallim düzenlediği basın toplantısında BM heyetine tüm kolaylığı sağlayacağı sözü verdiklerini belirterek, “Biz araştırma komisyonuna bütün kolaylıkları sağlıyoruz. Biz BM heyetinin işlerini engellemiyoruz” diye konuştu.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin hafta son kendisini arayarak BM heyetinin güvenliği için teminat istediğini söyleyen Muallim, "Ben Kerry'e o teminatı verdim. Bize muhaliflerden BM heyetinin güvenliği için söz aldıklarını söylediler. 'Suriye ordusundan da güvence istiyoruz' dediler ve ben ona bunu verdim. 'Biz pazartesi başlamak istiyoruz' dediler ve Muazzamiye bölgesine gittiler. Ordunun elindeki bölgede sorun olmadan kontrollerini yaptılar ama muhaliflerin elindeki bölgede uzaktan ateş açıldı ve ordunun kontrolündeki bölgeye döndüler. Bir saat daha ateş açmayın dediler, Olur dedik. Başka bir bölgeye gittiler orada kontrol yaptılar ve otellerine döndüler. Bana dün akşam ikinci bir bölgeye gitmek istediklerini söylediler. 'Bizim açımızdan sıkıntı yok' dedik, aynı güvenlik tertiplerini aldık ve 'Siz güvendesiniz' dedik. 'Karşıdakilerden güvence aldınız mı?' diye sorduk 'Evet' dediler ama teröristler kendi aralarında anlaşamamışlar o yüzden müfettişler kontrol olayını yarına bıraktı" dedi.

BM heyetinin gecikmesinin Suriye hükümetinden kaynaklanmadığını da vurgulayan Muallim, "Bizim tarafımızdan bir gecikme yok ama ekibe doğrudan Guta'ya gidin diyemeyiz. Bölge çok geniş ve gidecekleri noktanın ve takvimin önceden belirlenmesi gerekiyor. Ekip Hana'da silahlı gruplar kimyasal silah kullandıktan 5 ay geç gelmişken gecikme için biz nasıl suçlanabiliriz? Biz onlara Mart'ta gelin dedik" ifadelerini kullandı.

HAGUE'E ELEŞTİRİ

BM heyetine muhaliflerin elindeki bölgeden ateş açıldığını söyleyen Muallim, kimyasal bombaların etkilerinin temizlendiği iddiasıyla ilgili olarak, “Kimyasal bombaların etkilerini Suriye temizleyemez çünkü o bölgeler muhalif güçlerin elindedir” dedi.

Muallim şöyle devam etti: "İngiliz Dışişleri Bakanı William Hague, Suriye askerlerinin tüm izleri sildiğini söyledi. Biz de onlara diyoruz ki o izler silinmez çünkü silahlı grupların elindeki alandalar. İkincisi BM, dün bir açıklama yaparak müfettiş ekibinin bu alanlarda soruşturma yapmasının mümkün olduğunu duyurdu. Dolayısyla Hague'in açıklaması mesnetsizdir. Kendisi kamuoyuna yanlış bilgiler yaymaktadır. Tekrarlıyorum, dünyada kendi halkına karşı kitle imha silahı kullanacak hiçbir ülke yoktur."

MEYDAN OKUDU

Kimyasal silah iddiasını boş bir iddia olarak değerlendiren Muallim, "Suriye’nin kimyasal silah kullandığı iddiasını reddediyorum. Dünyada hiçbir ülke kendi insanına karşı kimyasal silah kullanmaz. Eğer kanıtınız varsa ortaya koyun. Kanıtı yoktur ve kimyasal silah iddiası boş bir iddiadır. Delilsizdir. Kimyasal silah kullanmadık. Bu savaş gerekçesi değil" dedi.

"Savaş tamtamlarının etrafımızda çaldığını duyuyoruz. Eğer bir operasyon ya da saldırı başlatırlarsa ben kimyasal silah bahanesinin yanlış ve dayanaksız olduğunu söylüyorum ve onlara bu kanıtları ortaya çıkarmaları için meydan okuyorum" diyen Muallim, Suriye'ye yapılacak askeri operasyonun halkı moral olarak çökertmesinin mümkün olmadığını da belirtti. Suriye Dışişleri Bakanı, "Ordumuz halkımızla omuz omuzadır ve bu krizi atlatmamızı sağlayan da budur. 83 farklı ülkeden silahlı gruplar Türkiye’yle sınırımızdan topraklarımıza giriyor. Bunlar belgeli gerçekler. Cibuti’den bile gelen var" diye konuştu.

OPERASYONLAR İSRAİL’İN ÇIKARINA
Muallim şöyle devam etti: "Bu bölgede her türlü askeri operasyon birincisi İsrail’in çıkarınadır. İkincisi Suriye'ye operasyon düzenlenmesi şüphesiz El Kaide yanlısı El Nusra’nın işine gelecektir. ABD hem İsrail’in hem de El Kaide yanlısı El Nusra Cephesi’nin işine gelecek bir operasyon planlıyor."

Düzenlediği basın toplantısının amacının Amerikan kamuoyunu kendilerine propaganda yoluyla bildirilen yalanlara karşı uyarmak ve gerçekleri duyurmak olduğunu da sözlerine ekleyen Muallim Türk kamuoyuna da seslendi. Muallim, "2 gün önce Türk Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin BM kararı olsa da olmasa da koalisyonun parçası olacağını söyledi. Bu konuda konuşmak istemiyorum çünkü Türkiye’nin dost halkının buna cevap vereceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 80 yorum
Bu tayyipn yüzünden basımıza gelmeyen felaket kalmıycak ! uyan eyyyyy koyun akpliii ! uyan ben napıyorum kime hizmet ediyorum de !!!! herseyi dine baglama !!! unutmaki yasayacak bir toprak parcan olmazsa gidecek bir camiinde olmucak !!!
ne acı haçlı ile gönül dostları olmak ey müslümanlar .budostluğun sonuçlarına katlanacaksınız.
zaten amaç israilin menfaatleri için , akp hükümetinin tek amaçı siyonizme hizmet etmek.
ABD çek o kanlı elini artık ortadoğudan savaş kıvılcımlarını çıkaran sizsiniz sen kan durduran değil akıtan sın senden gelecek hayrı al başına çal defol git sen ve destekçilerin
GO.HOM.YANKİ..DEMEYLE OLMAZ BU İŞLER..KİMİ KORUYORSUN..KATİL..CANİ ESAD..CEZASINI...ÇEKMELİ BU REJİM..PKK.YI TOPRAKLARINDA SAKLADI..SURİYELİ PKK LI.CANİLER BİNLERCE ASKERİMİZİ ŞEHİT ETTİ..BUNUN BEDELİNİ..ÖDEYECEK..DÜŞMANIMIN.DÜŞMANI..DOSTUMDUR..
adi herif savaş uçağınıda düşürdüğünüzde aynı numarayı yapmıştınız sahtekarlar.
Allah aşkına neden anlamakta zorluk çekiyorsunuz. Bir bir piyonuz ve ABD bizi kullanıyor. Bizim bırakın bir uçağımız 100 uçağımız düşse bile kimin umurunda olacağını sanıyorsunuz. Hala uçağın Suriye hükümeti tarafından düşürüldüğü teyit edilmiş. Ortalıkta Suriye hükümeti aleyhine bir kara propangada yapılıyor. Umarım Allah hepimize doğru yolu gösterir. Emperyalist güçlerin menfaatleri için binlerce hatta milyonlarca insanın kanının akması durur.
senin gibi yobazlar ve cahiller olduğu sürece çok numara yaparlar daha
brhmkrts yorumunu begenmeyen şer...... düşen türk ucagı,şehit olanlar ise bizim canlarımız.
diyelimki kimyasal silah yok 100 bini aşkın insanı katletdiniz buda bir sebeb istenmeyen yerde nediye duruyosun şerefsizler allah belanızı versin eğer suriyede olacaks avaşa türkiyenin dogrudan müdahil olması gerek
Peki bu yüzbin kişiyi esad daha önce neden öldürmüyordu da son iki yılda öldürmeye başladı? Kardeşim Esad a ne oldu da zalim oldu birden? Bu ölen binlerce insanın kanında olduğu gibi, Haclıların saldırısına çanak tutan ve bundan sonra da öldürülecek binlerce insanın kanında tayyibin katkısı var... Tıpkı Irakta akan kan gibi.... Mısır yaptığı açıklamada BATININ AJANI demişti, bir bildiği var herhalde.
yörüü kocum sen önden.. Klavye başında savaşmak kolay olmalı :9 Allah bilir bedelli askerlik yapmıştırsın :D :D
pkk da turk milletini istemiyor bizde ulkeyi birak gidekmi bizde erdogani istemiyoruz oda ceksin gitsin gorduk irakta lubnanda libyada ki olaylari insanlar bir birini katlediyor turkiyedemi ayni olsun mal mudahil olursa yoksa sendemi bop uyesisin
Başbakan ve Ahmet Davutoğlu Suriyeli muhaliflere vediğiniz destek yüzünden her gün onlarca insan ölüyor Suriye'de.Vatan haini muhaliflerin götünü kaldırdınız.Esad kendisine ve askerine silah sıkana gül mü atsın.Ben ve milyonlarca Türk vatandaşı hükümetimizi sevmiyoruz.Fakat çıkıpta silahlı mücadeleye girmiyoruz.Demokratik yolları kullanıyoruz.Hümümetimiz baştan Suriye'li muhaliflere silah desteği vermeyip, onlara demokratik yolları kullanmaları telkininde bulunsaydı çok daha hayırlı bir iş yapmış olurdu.Hükümetimiz bu aşamadan sonra zararın neresinde dönülürse kârdır deyip desteği kesmelidir.
Yani operasyon kaçınılmaz ve suriyedeki yetkililer kendi sonlarıyla birlikte orada binlerce insanın sonunun ölüm olacağını bile bile bu işe devam kararı alıyorlar. İnsanoğlu nerede duracağını bilemiyor.
Gel teslim bayrağını çektik mi diyeceklerdi? ABD büyük balık,küçük balıkları yemeye çalışıyor.Bugün onlara yarın bize.ABD den dost olmaz.Herkes bunu görüyor aslında,ama bizim insanlarımız neden,neden anlamak istemiyorlar.
bu kimyasal silah işi amerikanın işi de olabilir.suriyeye saldırmak için bahane aradılar,bulamadılar.sonra kimyasal silahı bahane edip saldırıyorlar.
milyonlarca SURİYELİ TÜRKİYE ye geliyor bonba atiliyr kimyasal ve gaz diye röportaj veriyor canlı tv ye halk canını kurtarmaya çalışıyor..biz Erdoğana inanıyoruz biz korur diyor.çocukları halkı ölüyor.bizim insanımızın yaptığı yoruma bak..dangalağin teki ne demiş..:''uyan ey koyun akp li'' yani kendi tarafından olmayan kendi düşüncesinden olmayan birine kalkar koyun diye hitap ederse ..bende o adama eşşek deme hakkına sahibim..yahu ne kadar malsınız..sizin gibi düşünmeyen sizin gibi oy vermeyen lere neden makarnacı yandaş veya koyun diyorsunuz bunu anlamış deyilim bu kadarmı bağnaz dangalaksn
HERŞEYE NANE OLUYORUZ ARKADAŞ NE MELET BİR COĞRAFYADA AŞIYORUZ ..
ALLAH AZAN KULLARINI DÜŞMANININ KILICI İLE TERBİYE EDERMİŞ, "AZDINIZ VE KAFİRİN KILICI İLE TERBİYE OLACAKSINIZ ŞEREFSİZLER" BU DÜNYADAKİ CEZANIZ BU ÖBÜR TARAFI DA ARTIK SİZ DÜŞÜNÜN
çakma kral yarın seninde anana bacına saldıracak olurlarsa hatırla bu yazdıklarını ! kimyasal silah bahanesiyle savas cıgırtkanlıgı yapan bosbakanınızın arkasından gitmeyi bırakın ! sizin müslümanlıgınız mısırla filistinemi sadece ? zavallı !
sen muslumanlardan yanamasin kafirlerdenmi anlatta bilelim o kadar insan orda olunce sen cennetemi gidecen uyanik kimler silah veriyor gidin suriyeyi karistirin diyor bir bak kardesim dedigi esadi neden dusman olark gordu sirf Amerika israil cikarlari icin erdogan
Sen müslüman kardeşinin canını ve ırzını bugün ABD-AB ve İsraile teslim ediyosun, yarın kendi namusunu da bırakırsın onlara sende meshep geniş herhalde.
UTAN TÜRKİYE YÖNETİMİ....UTAN TAYYİP EFENDİ, UTANIN SURİYENİN AMERİKA VE MÜTTEFİKLERİ TARAFINDAN İŞGALİNE ÇANAK TUTUP DESTEK OLANLAR. BİR IRAK DAHA YARATIYORSUNUZ, EVLERİ OCAKLARI DAĞILMIŞ, DARMADAĞIN BİR KAOS ÜLKESİ DAHA YARATIYORSUNUZ ORTADOĞUDA....SANMAYIN Kİ "DOST VE MÜTTEFİK " DEDİĞİNİZ O NAMUSSUZLAR İÇİN BİRGÜN SIRA TÜRKİYEYE GELMEYECEK...ORADA MAHVOLAN HAYATLARIN VEBALİ, SURİYENİN ÇÖKÜŞÜNÜN VEBALİ BOYNUNUZADIR...YAZIKLAR OLSUN SİZE.....ELLERİNİZE ORTADOĞU HALKININ KANI BULAŞTI VE ÇIKMAYACAK..TARİH SİZİ LANETLE ANACAK....
Bir Irak daha yaratılıyor doğru tespit.Buna çanak tutan AKP hükümeti ve yandaşlarıdır.Tarih onları unutmayacaktır.
türkiyenin koalisyona girmesi çok yanlış çünkü komşumuz dostlarımız mualifler bile bize güvenmez
Allah tez zamanda belanizi versin sizin zaten bu tip sunniler cigur asti artik cihadlarini kafir dedikleri abd ve yahudi diye kin besledikleri israil ile birlikte cihad ediyorlar
SEN..PKK..YA APO.YA.23.YIL TOPRAKLARIN.DA SAKLADIN SİLAH VERDİN..EĞİTTİN..BİNLERCE İNSANIMIZ .ÖLDÜ..ÜLKEMİZDE BOMBA PATLATTIN..İNSANLARIMIZI..KATLETTİN..KATİL SEN VE SAHİBİN ESAD..ÇOCUK KATİLİSİNİZ..SONUNUZ..SADDAM GİBİ OLACAK..İNŞANLAH..
senin liderinde oturdu pazarlık ve anayasa yapıyo aynı pkk,yla..
PKK ya Esad kucak açtı diyorsun be arkadaşım.Tayyip ne yaptı.PKK'ya elini kolunu sallayıp gezme hakkı vermedi mi.Yeni Anayasa da genel af ile Ergenekon tutukluları ile PKK tutukluları eşit deyip Apo'yu serbest bıraktırmayacak mı.Bunları yaşayıp göreceğiz.Fakat bu millet bir galeyana gelirse ne Tayyip dinler ne hükümet.
senin beğenmediğin apo a.k.p.nin müzakere ortağı oldu yol haritasını çizen oldu.sayın oldu a.k.p.sayesinde
erdogan degilmiydi fenerbehceyi goturup beraber mac izleyen simdi ne oldu bop icin tum musluman ulkeler icten karistirildi simdi pkk ya elini kolunu sallayarak turkiyede geziyor kimin sayesinde
HASAN4833...BENİM LİDERİME KUBAN OLSEN..ANAYASA YAPIYOR MİLLET VEKİLLERİYLE..BUNLARI..İLK MECLİSE SOKANDA SENİN LİDERİNDİR..ORTAK OLDUĞUNUZ ZAMANLARI..HEMEN UNUTTUNUZ.BAKIYORUM..
Bu hale gelmesinin tek sorumlusu seçim olmayan bir ülke ve dinsizlik.....
SİZ HALKINIZI BOMBALAEKEN KİMİN MENFAATINA YAPIYORSUUZKİ?
ADAM DOGRU SOYLUYOR AMA BUYUK ORTADOGU PROJESI UYARINCA MUTLAKA SALDIRACAKLAR VE BUNDAN EN COK ULKEMIZ ZARAR GORECEK
albayrakmurat69, bi zahmet youtube'de tayyip erdoğan büyük ortadoğu projesi olarak arattır. izle... adam 15-20 videoda ben bunun eş başkanıyım diyor. Çok yandaş medyayı izlemekten oluyor bunlar... ben hepsini izleyip akıl ve mantık çerçevesinde olanları değerlendiriyorum.
İYİKİ İKİTANE KELİMEYİ SİZE ÖGRETTİLER..TEKRARLAYIN DURUN YALANDAN KİM ÖLMÜŞ
namussuz herif 3 yıldır çoluk çocuk demeden herkesi katlettiniz ve hiç bir ülke kendi insanına kimsal atmaz demişsin ha kimyasal atmışsın ha katletmişsin
Hiçbir ülke kendi vatandaşına kimyasal silah kullanmaz ama bomba atar, roket atar, makineli tüfek sıkar. Çoluk çocuk, yaşlı, kadın ayırmaz öldürebilir. Madem operasyon İsraile yarar be adi adam, neden olayları bu noktaya getirdiniz. Halkınıza özgürlüğü çok gördünüz. Hem döverim hem severim mantığı ile küçük olsun benim olsun mantığı ile halkınızı öldürmekten çekinmediniz. Şimdi masumları oynuyorsunuz. Elbette operasyon kurulmak istenen büyük israile yarar bize yaramaz. Peki bunca akan kandan sonra Suriyeyi kaderine bırakıp, bana dokunmayan Esat bin yaşasın demek kime yarar be adi adamlar.
Valla Türkiyenin dost halkını zehirlediler bir hayır bekleme sen bu halktan. Muhalif diye çeçenistandan afganistandan toplama paralı askerleri müslüman diya yutturdular bu halka. Bi taneside çıkıp ulan sen çeçensin suriyede bile yaşamıyorsun neye muhalefet ediyorsun demiyor. Türklerin misafirperverlik komşusuna hürmet gibi değerleri vardıya hani onları kaybedeli çok oldu. Arap kültürünü bize türk kültürü diye yedirdiler. Bu ülkenin adı türkiye içinde türk yok sayın bakan. Türklükten istifa etti tüm halkımız arap olduk.
Ateşle oynanıyor,Türkiye bu oyunun içinde yer almamaldır.Yunanistan bile olayların dışında kalacağını beyan etmiştir.Eğer böyle bir hataya düşersek ekonomik olarak batarız bunuda buradan haykırıyorum.İnsanlar borçlarını ödeyemez,altın dolar uçar ,yiyecek sıkıntısı başlar , marketlerde gıda bulamayız.Çünkü savaş sadece suriye ile olmayacaktır karşı cephede İran ve Rusyada var bunu göz ardı etmeyelim.
Bir tayyıp kullanır. Kımyasal Tayyıp, herkezı kendı gıbı zannedıyor.
abd ve israilin kuklası tayyip
Yine aynı senaryo.Irak içinde aynı şeyi yapan o BM örgütü denilen tezgahtarlar ordusu devrede.ABD'nin Sinema Kanallarında yayınladığı bir filimde Irak üzerine oynanan oyunu ve kimyasal silah ürettiği ve kullandığı bahanesiyle düzenlenecek operasyonun nasıl düzmece olduğu ve buna inanmayan birkaç ABD'li askerin nasıl mücadele verdiği anlatılıyor.Bunlar artık aşikar ama ne yazıkki dünyada her 75 ila 100 yılda bir ülkelerin sınırları değişir ve buda da bazı emperyalistler ve onların yardakçıları/yandaşları tarafından belirlenmek üzere böyle oyunlar oynanıyor.Aynı oyun şimdi Suriye'de oynanıyor
Mağdem müslümanlar eziyet görüyor diye savaşalım diye uğraşıyorsunuz 1- Myanmar Müslüman kardeşlerimizi diri diri yakıyorlar. 2- İsrail Filistine Kan kusturuyor 3- Çin Yıllardır Soydaşlarımıza Müslüman kardeşlerimize Eziyet ediyor . 4- ABD nin ırakı işgalinden sonraki durumu zaten ortada Kerkük Kan ağlıyor neden İncirlik halen ABD nin elinde. Hiç birimiz ne olup bittiğinin farkında değil. Medya ne isterse onu görüyoruz; Pkk biryandan tehdit ediyor,dolar aldı başını gidiyor, Sürekli biz büyük bir ülkeyiz diyoruz lakin icratımız, ecdadımızı övmekten ileri kesinlikle gidemiyor.
Alkışlar kocaslan66 kardeş...
Türkiye suriyeye secimden önce girerse AKP iktidardan düşer her şerde 1 hayır var ,lakin Müslüman bir ülkeye emperyalist güçlerin çıkarları için girmek vicdanlara sıgarmı Türk halkı istiyormu ,sanmıyorum,Türkiyenin bunda kazancı ne koskoca bir hiç peki niçin can atıyo AKP koltukları kayıp gidiyor ve bu koltukta kalmak kimin elinde ABD ve İsrail ,ama bu sefer her iki tarafıda bklu değnek AKP nin işi zor :) beter olsunlar .......Okadar insanın ölümümnden sorumlu olmak ve rahat uyumak ,yok öyle 1 dünya ALLAH rahat bırakırmı ,imanı olan oturu düşünür....
ben şahsen türkiyeyin buna alet olmasını asla istemm hedenide suriyelilerde musulmandırlşar.ey türkiyeyi yünetenler sen nenden bunu yapıyorsunuz .zayıflatmayın islam ülkelerini hepsinide vuracaklar.bakınız sırayla geşliyorlar haberinz olsun yarın devlet başkanlığınız hazimete uğrar bakınz bu büyük bi,r intihardır türkiye.kıbrısı düşüğnnz bakı9na z suriye libya sizn yanınınzda yter aldı dimi etrafta dost bırakmadınz buda sizin için bi intihardır haberinz olsun gavurla birlik oma nasuılda olsalalr onlar i,slamdırlar allaha karşlı çok sorumlu olacaknı9z sayn başbakandr bu.
bahaneler yaratılır abd kafayı taktımı mutlaka sebeb bulur olanda sonucta bize olur ortadoguda araplar her zaman bize arka cıkmazlar örnekleri coktur ya tek girelim yada hiç karısmayalım yoksa sırada biz olabiliriz suan icın neticeye bakın hangi ab abd ve dıger ulkeler kac dost kaldı araplarda bizi satar iyi dusunun bataklıga girmesek derim yada tek girelim.......
ZATI,BİZİ YÖNETENLERDE TURK MİLLETI ÇIKARLARI İÇİN DEĞİL,SIYONIST VE EMPERYALİST ÇIKARLARI ŞART KOŞULARAK BAŞA GETIRILDI.TURK HALKI OLARaK GEÇDE OLSA BUNU ANLADIK.AMA MUHALİF PARTILERDE BU GUÇ BÖLÜNMESI OLDUĞU MUDDETÇE,AKP TURK HALKINI BATAKLIYA SURUKLEMEKTE KARARLI,EYY BECERIKSIZ MUHALİF PARTILERI,BIKERE OLSUN KOLTUĞUNUZU VE GIRTLAĞINIZI DÜŞÜNMEKTEN VAZGEÇİP,TEK ÇATIDA BIRLEŞİN,ŞAYET İÇİNIZDE,ZERRE, VATAN SEVGISI KALMIŞSA,...!.ANLAYIN ARTIK, YAWW...SURIYE BAHANE,HEDEF TURKIYE...!MYNET CALIŞANLARINA KOLAYLIKLAR DİLERI.
sayın bakan diyorkş dünyada hiçbir ülke kendi insanına kimyasal silah kullanmaz.peki sormak lazım onların terörist dediği öso kendi halkı olarak görüyormu yoksa düşman olarak mı görüyor.o zaman atılması normal.bide şu ölen 1600 kişinin açıklamasını bi yapsa sayın bakan.bu olayın en üzücü yanı böyle bir olayda bile düşman olarak gördüğümüz abd müdahale etmesni beklememiz.o kadar müslüman ülke birşey yapamadı.yazık..
cevabını vermiş aslında ama sanırım ayrıntıyı atlamışsın, türkiye sınırından ülkeye sızıp öso adı altında çatışanlar suriyeli bile değiller. tespiti yapılmış 83 ayrı ülkeden insan var diyor. resmen amerikanın paralı askerleri savaşıyor sizde onları suriyeli zannediyorsunuz. aklınıza bakım yaptırın bakım
Müslümanı müslümana düşman ettiler araya fitne soktular soğuttular birbirlerinden şimdi kimse kimseye destek çıkmıyor, parçala parçala yut, uzun yıllarını aldı ama yine de başardılar
Suriye ile savaşa girmek istemilyoruz, emperyalizmin uşaklığını istemiyoruz, kardeşi kardeşe düşürmeyin.. Biz bu senaryoyu ıraktada gördük..
sanki bugüne kadar bir mermi sıktılar israile kendi halkını öldürmekten gayrı ne yaptılar
Sen PKK Kürtlere Özerklik Ver. Sınırımıza PKK Kamplarını Kurdur Kontrollerine Ver. Daha Sonrada Türkiyenin Dost Halkı gereken cevabı verecektir Diye söyle....
DAVUTOĞLU DURMAK YOK MÜSLÜMAN ÖLDÜRMEYE DEVAM
Oyun artık görünür hale geldi. Hala Suriyeye müdehale de ABD İsrail yanında yeralma yanlısı bir hükümete halkımızın destekte bulunması üzücüdür.
MUALLİM. MADEM İSRAİL SURİYEDE SİYASİ ÇÖZÜM İSTEMIYOR SURİYEDE KAOS İSTIYOR SEN ŞU ANDA ONUN DEDİĞİNİ YAPIYORSUN ÜLKENDE MASUM HALKINA EKMEKMI DAĞITIYOSUN
abd bir yere giriyorsa var olandan katlarca daha çok masum ölecektir. Davutoğlu bunu bilmiyor mu.. yada israil denen davutığullarına hizmet için mi bunu yapıyor
suriye bu olayların baş sorumlusudur sorumsuzluk büyük bir darbe yapsınlar yuhhh artık mucize yani inanamıyorum arkadaşlar Yunus Mjuhkin denen adamı gördünüzmü 2 günde beşyüzkırk milyar tutturmuş. Arkadaşlar hemen Yunus Mjuhkin diye arama motorunda aratıp bu adamı bulup zengin olun hemde tahminler bedava kupon yarışmasını kazananada 10 milyar var
Diğer Haberler