HABER

Dehşet! 18 yaşındaki Suriyeli genç kız 'namus' adı altında vahşice katledildi

Suriye'de sevgilisiyle kaçan ve kuzeniyle evlenmeyi reddeden 18 yaşındaki genç kız, ailesi tarafından feci şekilde öldürüldü. Utançlarından arındığını söyleyen aile, bir de video çekerek bunu belgelemeye çalıştı.

Suriye'de sevgilisiyle kaçmaya çalışan ve kuzeniyle evlenmeyi reddeden genç bir kız, terk edilmiş bir eve sürüklenerek aşiret tarafından sözde 'namus cinayeti' ile vuruldu.

İnternette dolaşan bir videoda 18 yaşındaki Eida Al-Hamoudi Al-Saeedo olarak tanımlanan genç kadının, Suriye'nin kuzeydoğusundaki El Haseke kentinin eteklerindeki ıssız bir köyde vurulduğu gösteriliyor.

3 EL ATEŞ EDİLEREK ÖLDÜRÜLDÜ

Yerel medyada yer alan habere göre, Eida sevgilisiyle kaçmaya çalıştı ama ailesi ve aşiret onu önce takip etti daha sonra silah taşıyan üç kişilik bir grup tarafından sürüklendi. Terk edilmiş bir evin içine götürülen genç kıza burada 3 el ateş eden kişiler genç kadının cesedinin videosunu da çekerek üzerine battaniye örttüler.

Suriye haber sitesi Alarabiya da, Haseke şehrinden Eida'nın terk edilmiş bir eve götürüldüğünü babası ve erkek kardeşiyle birlikte El Sharabin aşiretinden diğer erkekler tarafından öldürüldüğünü bildirdi.

'UTANÇTAN' KURTULDUKLARINI VİDEO İLE DUYURDULAR

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nden yapılan açıklamada, 'namus cinayetinin' ardından Eida'nın ailesi, 'inançlarına göre ayıpları temizlediklerini' duyurmak için videoyu sosyal medyada yayınladı.

GÜNLERCE AÇ BIRAKILDI

Yerel medyada yer alan bir habere göre ise Eida ailesi tarafından öldürülmeden önce günlerce aç bırakıldı ve dövüldü.

Birçok sosyal medya kullanıcısı bu insanlık dışı uygulamaya karşı tepki gösterirken, bölgede hakim olan yönetimin bu vahşeti soruşturmasını ve faillerin cezalandırılmasını istedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 64 yorum
sizde namus olsa vatanınızı terk etmezdiniz.
@waltran_09 ne alaka allah aşkına bir tanenizde şu apzınıza sakız olmuş lafın ardını doldurun.. vatan dedediğin yerde devletin seni vuruyorsa elinde silahın bile yokken sen ne yapacaktın.. kendi devleti vuruyor bugün sığınmacı olanlar be mahluk konuşurken azıcık önünü ardını tart ağzından çıkan lafın.. kendin orada olsan 1 dakika durmazsın kalkmış klavyeden artistlik yapıyorsun..
@waltran_09 Sen kurtuluş savaşı gibi bşr destandan haberin yok anlaşılan dört bir taraftan işgal edilmiştik buna resmi makamlar devlet yönetimide dahildi ve kimse kaçmadan savaştı ve ülke bağımsızlıpına kavuştu cumhuriyet kuruldu. Tarihinden habersizsin türkleri araplarla karıştırma.
@taximlei Nasıl oluyor da peki o vuran devletteki akrabalarını her bayram ziyarete gidebiliyorlar ?
@taximlei Bu zavallı kızı öldürürken kullandıkları şey ne bana açıklar mısınız bu vahşilerin nesini savunuyorsunuz madem bu kadar namuslarına düşkün bir millet ise namusu için savaşacaktır kaçıp başka ülkeyi istila etmeyecektir.
Ve bunlar maalesef memleketimin en ince damarlarına nüfuz etti veya ettirildi
@idgs43 niye hepsini aynı kefeye koyuyorsun? hiç mi yok bu insanların içersin de kendi devletinin vurduğu yerlerden hiç bir karşılık verme imkanı olmadan bize sığınan? adım gibi eminim ki bunlar dediklerinden daha fazla faydan yoktur bu ülkeye..
@idgs43 hepsi aynı kardeşim yanımda 3 tanesi çalışıyordu bir tanesine ortalama bir sene baktım kendi evimde karşılıksız ve işe gittiğimde yanımda yardımcı olarak geldi.Az çok harçlığını verdim valla bir gün veremedim adam kaçtı gitti.Diğerleride aynı oldu ve olacakta bunların herşeyi para bunlar insanlıktan anlamayan nankör bir topluluk
vahşilere bakmaya devam
Geri Dön