Suriyeliler sınır kapılarına akın etti! Yığılmalar nedeniyle geçişler yavaşladı

Kurban Bayramı’nı ülkesinde geçirmek isteyen Suriyelilerin Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü ile Kilis Öncüpınar'daki sınır kapılarından çıkışları devam ediyor. Dün sabah saatlerinde başlayan çıkışların ikinci gününde yaklaşık 3 bin 250 kişinin bayramlaşmak için ülkesine gittiği öğrenildi.

Suriyeliler sınır kapılarına akın etti! Yığılmalar nedeniyle geçişler yavaşladı

22 Temmuz günü başlayan çıkışlar 9 Ağustos gününe kadar devam edecek. Suriyeliler beraberlerinde Geçici Koruma Kimlik Belgesi veya pasaportları ve randevu belgesi çıktısıyla geldikleri Cilvegözü’nde yapılan işlemlerin ardından Türkiye'den çıkış yapıyorlar. Bu arada beraberlerinde getirdikleri valizleri ve hediyelik eşyaları da Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndaki X-Ray cihazından geçiriliyor.

suriyeli

YIĞILMALAR NEDENİYLE GEÇİŞLER YAVAŞLADI

Kurban Bayramı’nı yakınları ile geçirmek isteyen Suriyelilerin çıkışları devam ederken 2 gün içerisinde 3 bin kişinin çıkış yaptığı bildirildi. Bu arada Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı'nda dün başlayan çıkışlarda 250 kişinin Suriye'ye geçtiği belirtilirken, randevu sistemindeki yığılmalar nedeniyle geçişlerin yavaşladığı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 184 yorum
MADEM BAYRAM İÇİN ÜLKELERİ MÜSAİT.GERİ GELMELERİNİ BİR HÜKÜMET YETKİLİSİ AÇIKLAYABİLİRMİ LÜTFEN.
Vicdansızlar haberleri hiç mi izlemiyorsunuz daha dün 32 sivil hayatını kaybetti. Adamlar ölüm riski olsa da bayramda memleketlerini görmek istiyor. Çok merak ediyorsan git Suriye ye gör.
@yorumcu2020 ''toprak uğrunda ölen varsa vatandır''..onların vatanı için ben mi ölecem gidip ölüm riskine değecek kadar görmek istiyorlarsa gerekirse can verecek topraklarına sahip çıkacaklar burda herşey bedava yaşayıp nargile keyfi yapıp birilerinin vatanlarını kurtarmasını beklemeyecekler...(savaşamayacak kadar yaşlılar çocuklar ve kadınlar hariç)
@yorumcu2020 ÜLKENİN GENELİNDE SAVAŞ YOK.OLMAYAN YERİNE GİTSİN.SEN KÜTAHYADA BİLECİKTE BİR ŞEY YOKSA.ÜLKEMİ DEĞİŞTİRİRSİN ŞEHİRMİ BU SORUYU SOR KENDİNE.BURADA SİYASİ Bİ DURUM Bİ OYUN VAR.KİMİN NE KADAR VİCDANLI OLDUĞUNUDA ALLAH BİLİR.
@habicht boş yapma benim dedem çanakkalede şehit olurken bizi batıya satıp arkamızdan vuranlar şimdi ettiklerini buluyor biz bedelini ödediğimiz topraklarda bunları istemiyoruz suriyeliyi çok seviyorsan git orda yaşa veya evini arabanı sat bağışla tarih boyu arkamızdan vuranlar şimdi bizim toprağımızda bizim vergimizle bizden rahat yaşıcak başka ?
@habicht benim fakirim açlıktan ölürken senin vicdanın nerede kiraya mı verdin
YAPILACAKSA SİLAH YARDIMI YAPILSIN ÜLKELERİNE SAHİP ÇIKSINLAR NARGİLE İÇECEĞİNE !!!!
@yorumcu2020 Senden şu sonuç ortaya çıkıyor .Sana güvenerek vatan savunması yapılamaz Çünkü sen benim vatanımda hergün siviller ölüyor can güvrnliği yok ben dışarda durayım diyeceksin.Kısaca sen kötü gündeğil iyi gün vatandaşısın.
@habicht ölüme gitmek için mi sınır kapısında yığılma olmuş.. aklı tutulmuşlar
@habicht cook sukur vijdanliyiz inan bana vijdanli olmasaydik bu pislikleri barindirmazdik kesin akplisin hatanizi haltinizi basimizi cook dert olacak bunu sizde cok iyi biliyorsunuz
@yorumcu2020 Arap Sevici
Arkadaş bak işte sıkıntı yok ülkelerinde tatile gidiyorlar almayın birdaha...
Sıkıntı var mı git gör haber de mi izlemiyorsun hiç
@acikgoz_m_1986 çok suriye seversin mabem git beraber savaş bizene elin surisinden sen önce kendi milletini düşün tabi suriyeli değilsen
@acikgoz_m_1986 yorumcu isimli arkadaş dikkat ediyormusun yorumlarını beğenen tek bir kişi yok aksine mesajını okuyan herkes olumsuz kullanmış yani tamamen kırmızı artık sen bir kendi beynine çeki düzen ve bence
@acikgoz_m_1986 sen nerelisin kardeş
@yorumcu2020 Suriyeli sevici trol
inşallah geri dönüşleri olmaz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler