Suriye'ye askeri müdahale tartışmaları

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandır Lukaşeviç, "Washington'un Suriye'ye yönelik güç kullanılacağı yönündeki tehditlerinin kabul edilemez olduğunu" söyledi.

Dışişleri Bakanlığı internet sitesinden yapılan açıklamada, Suriye'ye yapılacak her türlü askeri müdahalenin "sınırlı dahi olsa" uluslararası hukuk kurallarını ihlal edeceğini belirten Lukaşeviç, "Washington'un Suriye'ye yönelik güç kullanma tehditlerinin kabul edilemez" ifadesine yer verdi.

Lukaşeviç, Suriye'ye askeri müdahalede bulunmanın diplomatik çözüm arayışlarını baltalayacağına dikkati çekerek, "Olası bir operasyon, yeni çatışmalara ve ölümlere yol açacaktır. Böyle bir olayın gelişmesine müsaade edilemez" görüşünü aktardı. Açıklamasında, "Müttefikleri ABD'yi, Suriye'de fotoğrafın tamamını görmek için BM uzmanlarının raporunu beklemeye çağıran Lukaşeviç, "G-8 zirvesinde anlaşıldığı gibi raporun beklenmesi yerine hiçbir kanıt olmadan operasyon yapılacağı yönünde tehditlerde bulunuluyor" değerlendirmesinde bulundu.

Okuyucu Yorumları 2 yorum
çoluklu - çocuklu - yetişkinli 100.000 ölü....milyonlarca göç etmiş evsiz, yersiz, yurtsuz insan...üstüne bir de kimyasal ve kundaklardaki ölü bebeler...gaz maskeli esad askerleri...komutanlar arası kimyasal telefon konuşmaları...vücudunda kurşun yara izi olmayan cesetler....bunları yeterli kanıt saymayıp, hala BM raporunu beklemeyi önermek pek mantıklı değil....
adrese1 7 dakika önce BeğenBeğenme iranın tutumu önemli irana rusya ve çin gibi ülkeler destek veriyor iran biliyorki suriyeden sonra sıra kendisinde ve Türkiyede bilmeli ki irandan sonra sıra Türkiyede İsrail irandan sonra en büyük düşmanımız Türkiye dedi Türkiye iranı ve diğer islam ülkelerini yanına almalı yoksa tek kalacak Amerika vb. müttefiklerde bizi arkamızdan vuracak
Diğer Haberler