Survivor'da eleme nasıl olacak? Performans Ligi nedir? Acun Ilıcalı açıkladı! İşte Survivor 2020'deki yeni kurallar

Uzun süredir merakla beklenen Survivor 2020 başladı. Acun Ilıcalı ise Survivor'da bu sene yapılan önemli değişiklikleri açıkladı. Survivor'da ilk eleme 2 gün sonra olacak ve bir kişi adaya veda edecek. Survivor'da takımların kaldıkları yerler de değişecek. Survivor'da iki eleme adayını ise en yüksek oyu alan yarışmacılar belirleyecek. İşte Survivor'daki yeni kurallar.

Survivor'da eleme nasıl olacak? Performans Ligi nedir? Acun Ilıcalı açıkladı! İşte Survivor 2020'deki yeni kurallar

Survivor 2020 sürprizlerle başladı. Yarışmanın ilk gününde adaya gelen yarışmacılara Acun Ilıcalı yeni kuralları anlattı.

Survivor 2020'de akıl oyunlarının da fiziksel oyunlarla beraber son derece etkili olacağını duyuran Ilıcalı yaptıkları değişiklikleri de açıkladı. Ilıcalı, "Artık her takım 2 ayrı lokasyonda geceleyecek. Bazı gecelerde sizi yeni bir yer bekliyor. Kalacağınız ikinci lokasyon ormanın ortasında nehir kıyısında bir yer olacak. Bazı geceler burada, bazı geceler ise deniz kenarında kalacaksınız. Nehirde timsah yok ama başka hayvanlar olabilir. Sağlık ekibimiz ise her dakika hazır bekleyecek" dedi.

İLK ELEME SALI AKŞAMI OLACAK

Ilıcalı Survivor'ın ilk gününde dokunulmazlık oyunu oynanacağını ve 2 gün sonra ise bir kişinin adaya veda edeceğini duyurdu. Ilıcalı, "2 gün içinde biriniz eleneceksiniz. Kaybeden takımdan bir kişi Survivor'a hemen veda edecek. 2. gün dokunulmazlık oyunu ve konsey olacak. Halk oylaması sonrasında ise biri veda edecek. Tarihte Survivor'da en az kalan yarışmacılardan biri olacak" ifadelerini kullandı.

SURVIVOR'DA ELEME ADAYLARINI EN ÇOK OYU ALANLAR BELİRLEYECEK

Acun Ilıcalı, Survivor'daki ilk konseyde yeni eleme sistemini açıkladı. Ilıcalı haftada bir defa yapılacak olan dokunulmazlık oyununu kaybeden takımda oylama sonucu ilk eleme adayının belirleneceğini söyledi. Ilıcalı, sms oylamasında ise o hafta en yüksek oyu alan iki yarışmacının ise, 2. ve 3. eleme adaylarını belirleceğini duyurdu.

SURIVIVOR PERFORMANS LİGİ NEDİR?

Acun Ilıcalı Survivor 2020 hakkında merak edilenleri ilk kez Survivor Panorama'da açıkladı. Acun Ilıcalı bu sene Survivor Ünlüler Gönüllülerde uygulanacak olan Performans Ligi sistemini anlattı. Ilıcalı "Yarışmacılar artık her oyuna katılmaktan 1 puan, galibiyetten 2 puan alıyorlar. Takımla birlikte kazandıysa 1 puan, mağlubiyette eksi 2 puan gidiyor. Toplu oyunlardan 1 puan, bire bir oyunlardan 2 puan. Ayrıca takımın kazandıysa 1 puan ve oyuna katıldıysan da 1 puan alıyorsun. Puanlar haftalık olarak hesaplanacak" dedi.
Survivor izleyicilerinin de bu puanlama konusunda tahminde bulunacağını söyleyen Ilıcalı, hem yarışmacılar hem de seyirciler için sürpriz ödülleri olduğunu da sözlerine ekledi.

SURVIVOR BARAKA OYUNUNU KİM KAZANDI?

Survivor'da ünlüler ve gönüllüler takımı ilk oyununu baraka için oynadı. Mücadeleyi ünlüler takımı kazandı. Oyunu kazanan ünlüler baraka yapmak için gerekli malzemeye kavuştu. Gönüller ise 2 gün boyunca baraka olmadan yaşayacak.

SURVİVOR GÖNÜLLÜLER TAKIMI YARIŞMACILARI

Yasin Obuz, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Makbule Karabudak, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan ve Burak Yurdugör.

survivor-kadro

SURVİVOR ÜNLÜLER TAKIMI YARIŞMACILARI

Barış Murat Yağcı, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Aycan Yanaç, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk ve Ersin Korkut.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
acun ne yapsan da boş millet eskisi gibi izlemiyor. Şahsen ben survivor hastasıydım 2 yıldır hiç izlemiyorum. Bundan sonra da izlemeyeceğim..
Açlık oyunlarının legal versiyonu insan onuruna hakaretlerle dolu yarışma insanlar rızaları ile katıldıkları için program suçtan kurtulmaz çünkü intihar etmekte bir suçtur... insanların istatistiksel veri olduğu günümüzde ayrıcalıklıların arena kurup zevk alması para kazanması gibi bir şey
TV LER... SURVİVOR..A KARŞI.... NE YAPACAKLAR.... ???
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler