HABER

Susurluk kazasının 10. yıldönümü

NEVŞEHİR (İHA) - Susurluk kazasının 10. yıldönümünde Abdullah Çatlı, memleketi Nevşehir'de ailesi ve sevenleri tarafından düzenlenecek bir törenle anılacak.

3 Kasım 1996 tarihinde Balıkesir Susurluk'ta geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Abdullah Çatlı, Nevşehir'de mezarı başında yapılacak anma töreni ile ailesi ve sevenleri tarafından anılacak. Abdullah Çatlı'yı anma programı 3 Kasım 2006 Cuma günü öğle namazı öncesinde Kurşunlu Camii'nde mevlid-i şerifin okunmasıyla başlayacak. Öğle namazının ardından Çatlı'nın Kaldırım Mezarlığı'nda bulunan mezarı başında kızı Gökçem Çatlı ve aile yakınlarının da katılacağı bir tören düzenlenecek.

Anma programının hemen ardından ise Kaldırım Mezarlığı yanında bulunan Taziye evinde de aile yakınları tarafından törene katılanlarla bir sohbet gerçekleştirileceği bildirildi.

Konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Abdullah Çatlı'nın kızı Gökçem Çatlı, Çatlı'nın davasına saygı duyan ve kendisini sevenleri anma programına katılmaya davet etti. Babası Abdullah Çatlı'yı, Çatlı ailesi ve yakınlarının geçen 10 yılda olduğu gibi bundan sonra da asla yalnız bırakmayacaklarını ve kendisinin mücadelesine ailesi olarak sahip çıkmaya devam edeceklerini kaydeden Gökçem Çatlı, "Babamı daha uzun yıllarca ailesi ve sevenleri yalnız bırakmayacağız. Aynı azim ve kuvvetle kendisini anmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Abdullah Çatlı'nın kızı Gökçem Çatlı, 6 yıl önce kaleme alıp çıkardığı Babam Çatlı isimli kitabın ardından ikinci kitabının da hazırlıklarının sürdüğünü ve 2 aya kadar Çelik Çekirdek isimli kitabının piyasaya çıkacağını söyledi. İlk kitabında babası Abdullah Çatlı'nın, Asala ile mücadelesine ve Türkiye'deki operasyonlarına yer verdiğine dikkat çeken Gökçem Çatlı, "Aslında bu kitabımın hazırlıklarına 4 yıl önce başladım. Ve ismini en yakınlarımdan bile gizledim. Kitabımın ismini Çelik Çekirdek olarak belirledim. Çelik Çekirdek ülkenin bir dönem kaderine sahip çıkanların yani babam ve beraberinde hareket eden grubun mücadelesini roman, anı ve siyaset yazısı diliyle anlatan bir kitap olacak. Her oluşumun bir ismi olduğu gibi babamın ve beraberindeki efsanevi grubun da bir ismi olmalıydı. İlk kitabımda böyle bir adlandırma yapmamıştık. Ancak ikinci kitabımda bu adlandırmayı yapmış olacağım. 2 ay içerisinde bu kitabım çıkacak. İlk kitabım büyük ilgi gördü. Ve halen başucu kitabı olarak değerlendiriliyor. 30. baskısını yaptı. İkinci kitabımın da yine ilgiyle okunacağını umuyorum" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön