HABER

Sütlüce'de boşaltılan binalara "risk işaretlemesi"

SÜTLÜCE'de çöken binanın etrafındaki bazı binalara kayma, yarık ve çökme riskleri ölçülmek üzere reflektör ve mira çivisi konuldu.  Sütlüce'de geçtiğimiz günlerde çöken binanın etrafındaki evler boşaltılmıştı.

Sütlüce'de boşaltılan binalara "risk işaretlemesi"

Özgür EREN -Murat DELİKLİTAŞ/İSTANBUL, (DHA) SÜTLÜCE'de çöken binanın etrafındaki bazı binalara kayma, yarık ve çökme riskleri ölçülmek üzere reflektör ve mira çivisi konuldu.
Sütlüce'de geçtiğimiz günlerde çöken binanın etrafındaki evler boşaltılmıştı. Dün Beyoğlu Belediye ekipleri tarafından boşaltılan evlere 10 reflektör ve 30 mira çivisi konuldu. Bu sayede binalardaki kayma, yarık ve çökme riskleri ölçülecek. Oturduğu binası risk altında olduğu için boşaltılan Abdülkerim Bozdemir "Bizim bildiğimiz ölçüm için koydukları. Bir kaç gün ölçeceklermiş. Kayma var mı, oturma var mı? Tehlike arz ediyor mu? Daha sonra bizlere haber vereceklermiş. Ona göre bir çare bulacaklar. Yoksa evimize geçip oturacağız. Belediye kimini otellere kimini yurtlara gönderdi. Kimi de kendi eşine, dostuna, akrabasına gitti. Bekliyoruz şu anda. Yapacak bir şeyimiz yok. Yetkililer ne derse onu yapacağız" diye konuştu.

(FOTOĞRAF)

Sütlüce'de boşaltılan binalara Sütlüce'de boşaltılan binalara Sütlüce'de boşaltılan binalara Sütlüce'de boşaltılan binalara

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön