HABER

Suudi Arabistan Kralı Cuma günü Türkiye'de

Suudi Arabistan Kralı Cuma günü Türkiye'de

ANKARA (ANKA)- Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz Al Saud,çeşitli Avrupa ülkelerini kapsayan gezisi çerçevesinde 9-10 Kasım tarihleri arasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün davetlisi olarak Türkiye'yi ziyaret edecek.

Son olarak 2006'da Türkiye'ye bir ziyarette bulunan 84 yaşındaki Kral Abdullah Ankara'da Cumhurbaşkanı Gül ile yapacağı görüşmelerin yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ı kabul edeceği bildirildi. Ankara'da yapılacak görüşmelerde ikili konuların yanı sıra Orta Doğu sorunu Irak ve İran ele alınacak.

Suudi Arabistan Kralı 2006 yılında 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in davetlisi olarak Türkiye'ye gelmişti. Bu ziyaret Suudi Arabistan'dan Kral düzeyinde Türkiye'ye 1996 yılından sonra yapılan ilk ziyaret olmuştu. Dışişleri Bakanı Ali Babacan da 21 Ekim'de Suudi Arabistan'ı ziyaret etmiş Kralı Abdullah tarafından kabul edilmişti.

Türkiye'den önce Kral Abdullah İngiltere, İsviçre, Vatikan'ı ziyaret etti. Kral 7-9 tarihleri arasında da Almanya'yı ziyaret edecek.

Geri Dön