Suudi Bakan'dan terör örgütü YPG/PKK'ya destek talebi

Suudi Arabistan'ın Körfez İlişkileri Bakanı Tamer El Sabhan, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgeleri ziyaret ederek, bir araya geldiği Arap aşiretlerinin temsilcilerinden terör örgütüne destek vermelerini istedi.

Suudi Bakan'dan terör örgütü YPG/PKK'ya destek talebi

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, El Sabhan, ABD'nin DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyon nezdindeki temsilcisi William Robak ile YPG/PKK işgalindeki bölgelere ziyaret gerçekleştirdi.

Suudi Bakan, Deyrizor ilinin doğusundaki El Ömer Petrol sahasında Arap aşiretlerinin temsilcileri ile de bir araya geldi.

YPG/PKK'YA DESTEK İSTEDİ

Toplantıda, terör örgütü DEAŞ'a karşı sözde mücadeleye ve bölgedeki Araplara yardım sözünde bulunan El Sabhan, karşılığında terör örgütü YPG/PKK'ya destek istedi.

Kaynaklar, El Sabhan'ın ayrıca, Türkiye ve Katar ile yakınlaşmamaları konusunda aşiretleri uyardığını belirtti.

Bakan El Sabhan, daha önce de terör örgütü YPG/PKK'nın işgalindeki bölgelere ziyaretlerde bulunmuştu. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 48 yorum
Bir zamanlar Kabe'nin yerini değiştirmek isteyen krala, ATATÜRK,hey kral şu,an Kurtuluş savaşını bırakıp oraya gelir sana orasını dar ederim demişti.varmı böyle bir baba yiğit hükümette.
@nazmi_1963_snjko istersen bide abdulhamit dedeni oku neler yapmis tabi deden se ..
@nazmi_1963_snjko Atatürk ulu önderimizdir, böyle uydurma şeylere gerek yok
)))Negan çok güzel açıklama yapmış Uydurma Nazmi!
Türklerin nasil müslüman olduğunu nasil onbinlerce Türkün müslüman arap komutanlar tarafindan kellelerinin kesilip 24 km boyunca asildiklarini okuyun
Nazmi, keşke Atatürk'ten Türkçe yazım kurallarını da öğrenebilseymişsin.
@nazmi_1963_snjko ARKADAŞIM BÖYLE BİR OLAYIN YAŞANMADIĞI VE BU SÖZÜN HİÇ SARFEDİLMEDİĞİ VE TAMAMAEN UYDURULDUĞUNU SENDEN BAŞKA BİLMEYEN KALMADI. GERÇEKTEN ÇOK KOMİK OLMUŞ
Çok sevdiğiniz arap kardeşlerınız.
Bizim Araplara özel bı hayranlığımız yok! Müslüman olduktan Sonra ; Habeşli bir Kölede olsa mesele değil! Asıl mesele Sizin Esed e hayranlığınız! Esed JAPONMU?
bizde gidelim onlar için yas ilan edelim..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler