Tabletlerin yeni gözdesi MediaTek

MediaTek işlemciye sahip tablet bilgisayarlar çok yakında vitrinlerdeki dominant isim haline gelebilir. İşte konuya ilişkin detaylar:

Tabletlerin yeni gözdesi MediaTek

Mobil dünyadaki en parlak günlerini geçiren MediaTek çok kısa zaman öncesine kadar beyaz kutulu tablet üreticilerinin gözdesi olmuştu. Bu süreçte de yoğun siparişler alan şirket, son dönemde genişleyen ürün gamı ve kalite artışı ile birçok büyük markanın da birlikte çalışmak istediği bir isim haline geldi.
Acer, Asus, Lenovo gibi markalar, MediaTek işlemcileri tercih etmeye başladı. Eylül ayı sipariş listesini şimdiden dolduran MediaTek’in üretilmesi için sipariş alınmış 15 ile 20 Milyon arası ürün bulunuyor.

MediaTek’in böylesine yoğun sipariş almasındaki temel etken ise tabletler. Uygun fiyatlı tablet üreticileri, yüksek performanslı olması ve uygun fiyatı nedeniyle MediaTek’in MT8125 ve MT8135 model numaralı yongalarına yönelmiş durumda. Acer, Asus ve Lenovo, 99 Dolar ile 199 Dolar arasında değişen fiyatlara sahip modellerinde MediaTek işlemci kullanmaya başladı. İlerleyen süreçte ülkemizde de satışta olan AllWinner ve Rockchip egemenliğindeki ucuz tabletler, MediaTek işlemcili modellere boyun eğebilir. Tüketiciler açısında güzel bir gelişme olacağı muhakkak.

PS3 Sahiplerine PS4 Oyunlarında İndirim

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler