HABER

Tacizde şaşırtan ifade

SAMSUN (İHA) - Samsun'da, küçük yaşta bir kız çocuğunu evinde zorla alıkoyup cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan şahsın yargılanmasına devam edildi.

Mimar Sinan Mahallesi'nde meydana gelen olayda, İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi C.K. (9) adlı kız çocuğunu babasına ait eve götürüp alıkoyup cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen Nurettin Sağlık'ın (42) yargılanmasına devam edildi.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, evli ve 2 çocuk babası Nurettin Sağlık suçlamayı kabul etmezken, C.K.'nın babası Fikret Keskin mahkemeye verdiği ifadede kızının yalan söylediğini, Nurettin Sağlık'tan şikayetçi olmadığını ileri sürdü. Daha önce Nurettin Sağlık'ın kendisini evine götürüp burada kıyafetlerini çıkartıp kötü şeyler yaptığını belirten C.K., bugün mahkemede ifade değiştirdi. Küçük kız, Nurettin Sağlık'ın evine gitmediğini, kendisine de bir şey yapmadığını söyledi. Nurettin Sağlık'ın 11 yaşındaki S.K. adlı kız çocuğuna da cinsel tacizde bulunduğu ve Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yaklaşık 1 ay önce 9 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldığı öğrenildi. S.K., duruşmada şahit olarak ifade verdi ve arkadaşı C.K.'nın yalan söylediğini, kendisi tacize uğradığı sırada onun da Nurettin Sağlık'ın evinde olduğunu ifade etti. Bunun üzerine mahkeme C.K,'nın ifadesine itibar edilip edilmediğinin tespit edilmesi için Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne sevkine karar verdi. Duruşma ertelendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön