SPOR

Tahkimden Fener'e kötü haber!

Tahkim Kurulu Fenerbahçeli futbolcu Egemen Korkmaz'a verdiği 2 resmi maçtan men ile sarı-lacivertli kulübün genel sekreteri ve basın sözcüsü Mahmut Uslu için verilen 45 gün hak mahrumiyeti cezalarını onadı.

Tahkimden Fener'e kötü haber!

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre, kurul, Sivasspor karşılaşmasında kırmızı kart gören Egemen Korkmaz'ın sportmenliğe aykırı davranışları nedeniyle aldığı 2 resmi maçtan men ve 26 bin lira cezasını onadı. Tahkim Kurulu, Mahmut Uslu'nun aynı maçın ardından yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK'nın verdiği 45 gün hak mahrumiyeti ve 22 bin lira para cezasını da onadı.

Kurul ayrıca, Egemen Korkmaz'ın, yaptırımın ertelenmesi talebini de gerekli şartları taşımadığı gerekçesiyle reddetti.

Diğer cezalara onama

Tahkim Kurulu, PFDK'nın çeşitli kulüp ve futbolculara verdiği cezaları da onadı.

Kasımpaşalı futbolcu Alpaslan Öztürk'ün, İstanbulspor ile oynanan A2 maçında müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle aldığı 6 resmi müsabakadan men cezası ile Akhisar Belediyesporlu oyuncu Kenan Özer'in rakip takım futbolcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle aldığı 3 resmi müsabakadan men ve 13 bin lira para cezasına yapılan itirazlar reddedildi.

PFDK'nın Bursaspor Kulübü'ne taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat ile saha olayları nedeniyle toplamda verdiği 160 bin lira cezasının yanı sıra, Akçaabat Futbol Kulübü oyuncusu Uğur Uğur'un 6 resmi müsabakadan men ve 3 bin lira para cezası, Sancaktepe Belediyespor futbolcusu Doğan Ateş'in 3 resmi müsabakadan men ve bin 500 lira para cezası ile Tuzlasporlu Okan Baydemir'in 3 resmi müsabakadan men ve bin 500 lira para cezası da onandı.

İftarda Dünya Kupası maçı yok

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler