HABER

Tahrir’de cinsel taciz vakaları

Mısır Kadın Hakları Grubu Nazra, Tahrir Meydanı’nda 28 Haziran’dan 3 Temmuz’a kadar toplam 101 cinsel taciz olayının tespit edildiğini açıkladı.

Nazra grubu, diğer 6 kadın hakları koruyucusu gruplarının imzalarıyla bir açıklama yayınlayarak Mısırlı otoritelerin bu taciz olaylarına karşı tutumunu kınadı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Aşağıda imzası bulunan gruplar, Muhammed Mursi karşıtı kadın eylemcileri, cinsel tacizle damgalama yönteminin sorumsuzca olduğuna ve tecavüz olaylarının önüne geçilmesinde katkısı bulunmayacağına inanmaktadır. Cinsel şiddet Mısır sokaklarında istikrarlı olarak meydana gelmeye başlamıştır ve yalnızca kalabalık eylemlerle ilişkilendirilmesi mümkün değildir. Mısır yetkililerinin benimsediği yaklaşım bu problemin yalnızca daha fazla ciddileşmesine yol açmaktadır.” İnsan Hakları İzleme Örgütü de Tahrir Meydanı’ndaki cinsel istismarlara yönelik olarak bugün bir açıklama yaptı. Açıklamada Tahrir Meydanı’ndaki protestolarda yaygın bir şekilde meydana gelen cinsel istismar olaylarının, Mısır’daki kadınların halka açık alanlarda bu olaylara maruz kalmasının önüne geçilmesinde hükümetin ve bütün siyasi partilerin başarısızlığını yansıttığı belirtilirken, bu olayların Mısır kadınlarını sosyal hayata tamamıyla katılmaktan alıkoyan ciddi suçlar olduğu ifade edildi. (CC-

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
O GÖSTERİLERDEKİLERE TACİZ DENMEZ,,O FİKİRDEKİLER ZATEN ONUN İÇİN ORADALAR,,BİZDEDE GEZİ DİYE ÇIKMIŞLAR,AMAÇ FUHUŞŞ..HERKES BİRBİRİNE SÜRTÜYOR..BUNLARIN YAŞAMI BU..
Bu kadar sığ düşünceli kişiye cevabım; ''Kişi kendinden bilir işi'', ''Dervişin fikri neyse zikri de o'dur''
Geri Dön