'Takım teşekkürü hak ediyor'

Avustralya Grand Prix'sinde üçüncü olarak F1 kariyerinde ilk kez podyuma çıkan Williams pilotu Nico Rosberg, "takım teşekkürü hak ediyor" dedi. Formula 1'de üçüncü sezonuna başlayan Nico Rosberg, Avustralya Grand Prix'sini üçüncü sırada bitirerek kariyerinde ilk kez podyuma çıktı.

Geçtiğimiz yıl Brezilya Grand Prix'sinde dördüncü sırayı alan Williams'ın 22 yaşındaki Alman pilotu, Melbourne'daki üçüncülüğün F1 kariyerindeki en büyük başarısı olduğunu söyledi:

"Formula 1'de podyuma çıkmak harika bir duygu. Kış boyunca büyük bir gayretle çalışan tüm takım için çok mutluyum. Gerçekten iyi iş çıkardılar ve kayda değer bir ilerleme sağladık."

Daha ilk yarışlarında en hızlı tur zamanını atarak bunu başaran en genç isim olan ve yeteneğini ortaya koyan Rosberg çaylak sezonunu 17'nci sırada tamamladı, geçtiğimiz yıl ise sekiz basamak atladı ve yedi yarışta puan topladı.

Avustralya GP'sine yedinci sırada başlayan ve start anında üç aracı birden geçerek dördüncülüğe yerleşen Rosberg, iki kez dünya şampiyonu Fernando Alonso ve McLaren pilotu Heikki Kovalainen'in sonlara doğru yaptığı baskıya rağmen yerini koruyarak podyuma çıkma başarısını gösterdi:

"Bugün herşeyimi ortaya koydum. Cadde pistinde zorlu bir yarış oldu, sıcak hava da işimizi kolaylaştırmadı. Bu harika sonuç için takım benden bir teşekkürü hak ediyor. Williams ile birlikte yükseleceğime olan inancım tazelendi."

Takım halinde ileri doğru büyük bir adım attıklarını belirten Rosberg, sezona sağlam bir giriş yapan araçlarını ilerleyen yarışlarda daha da geliştirerek iyi bir yıl geçirmeyi umduklarını vurguladı.

Genç pilot, "yine de fazla heyecanlanmamalıyız. Gerçek yerimizi görmek için birkaç yarış daha beklemeliyiz ama sanırım iyi durumdayız" diye konuştu.