HABER

Taksi şoförü yerde bulduğu 10 bin TL'yi sahibine teslim etti

Çanakkale'nin Bozcaada İlçesi'ndeki bir bankanın önünde 10 bin lira bulan taksi şoförü 36 yaşındaki Murat Dinler, sahibi inşaat ustası Abuzer Işık'a teslim etti. İnşaat işçilerinin alacaklarını ödemek için bankadan para çektiğini söyleyen Işık, teşekkür ettiği Dinler'e ayrıca yeni doğan bebeği için küçük altın hediye etti. Olayın ardından taksi şoförü Murat Dinler, "Babamın vasiyetiydi. Haram yeme derdi. Annem de hep böyle söylerdi. Ben de onların sözünü dinledim" dedi.

İnşaat ustası 45 yaşındaki Abuzer Işık, geçen pazartesi günü, Bozcaada'daki bir bankadan inşaat çalışanlarının parasını ödemek için çektiği 10 bin TL'yi düşürdü. Parayı düşürdüğünü fark eden Işık, durumu polise ve zabıta ekiplerine bildirdi. Ancak paradan ümidini kesen Abuzer Işık, diğer inşaat çalışanlarının tepkisinden çekinerek Ezine ilçesine giderek, 10 bin TL kredi çekmeye karar verdi. Bu sırada bankaya para çekmeye gelen taksi şoförü Murat Dinler, yerdeki parayı buldu. Yerde deste halinde bulduğu parayı alan Dinler, durumu diğer taksici arkadaşı Nevzat Özduran'a aktardı. İki arkadaş ardından polise bildirdi. Polis ise paranın sahibinin Işık olduğunu belirterek, Dinler ile Abuzer Işık'ı buluşturdu. Dinler, Işık'a düşürdüğü parayı teslim etti. Abuzer Işık, Murat Dinler'e teşekkür ederek, bir ay önce dünyaya gelen bebeği için kendisine küçük altın hediye etti.

"BABAMIN VASİYETİYDİ. HARAM YEME DERDİ"

Olayın ardından taksi şoförü Murat Dinler, "Babamın vasiyetiydi. Haram yeme derdi. Annem de hep böyle söylerdi. Ben de onların sözünü dinledim" dedi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
helal olsun kardeşim ülkede sizin gibi delikanlı harama el uzatmayan kul hakkı yemeyene devlet ödül vermesi gerekir ONURLU İNSAN . ödülü. ülkedeki hırsızlar bu haberi okusun inşallah çaldıkları önce kendine çoluğuna çocuğuna sevdiklerine zehir olur dert olur benim iş yerimden param çalındı polisten tık yok uğraşmıyor ödemelerimi yapamazken hırsız namussuzu benim paramı harcıyor devlet bu itlere göz yumuyor okusunlar bu haberi de senin gibi gerçek insanlık görsün şerefsizler.. allah gönlüne göre versin kardeşim hırsız arsızları da kahreylesin perişan etsin çaresiz dertler versin inşaallah..
tebrik ederiz ama öyle yozlaşmış ve bozulmuşuz ki normalde olması ve yapılması gereken hareketler nadiren yapıldığında takdirle karşılıyoruz
öyle başlık atmışsınızki sanki adamın yaptıgı normal degilmiş anarmolmiş gibi başlık atmışsınız helal süt emmiş herkezin yapacağı şey budur.helal olsun adam gibi adammış bulduğu emanete sahip çıkıp teslim etmiş nefsine yenik düşmemiş rabbim iki katını versin inşallah
Geri Dön