Taksim İlkyardım taşınıyor

Bakan Müezzinoğlu, "Kurban Bayramı öncesinde hastanemizi açmış olmayı planlıyoruz. Onu açtıktan sonra Taksim İlkyardım'ın yıkım ve yeniden yapım süreci başlayacak" dedi.

Taksim İlkyardım taşınıyor

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası'nca, Topkapı 1453 Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftar programında tüm sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ve musiki konseriyle devam eden program öncesi Müezzinoğlu, etkinlik alanındaki masaları tek tek gezerek, davetlilerle sohbet etti. İftar programında konuşan Müezzinoğlu, milletin kendilerinden hayallerinin öncülüğünü yapmalarını beklediğini dile getirerek, umutların ve beklentilerin öncülüğünü millet merkezli yapmaları gerektiğini söyledi.

'75 MİLYON BİZİ SEVİYOR'
Doktorlarıyla, ebeleriyle, hemşireleriyle, acilcileriyle bir aile olarak bu ülke insanına sağlık hizmetini saygın ve güçlü bir şekilde sunanlar olarak 5 yıl sonra da çok ileri noktada olacakları konusunda hiçbir tereddütleri olmadığını aktaran Müezzinoğlu, bunun için hizmet merkezlerine milleti almalarının yeterli olacağını, 10 yıl öncesinde hemşirelerin işsiz kalmasına rağmen bugün kendilerinin "50 bin hemşire arıyoruz" dediklerini anlattı.

Müezzinoğlu, sağlık alanında hizmet ve memnuniyet konusunda dünyaya örnek olma noktasına gelmelerini tüm sağlık çalışanlarıyla sağladıklarını kaydederek, "Hiç tereddütünüz olmasın ki yarınlarınız bugünden daha iyi olacaktır. Geleceğe daha çok umutla ve güvenle bakacağız. Çünkü biz bu ülkeyi seviyoruz ve 75 milyon da bizi seviyor" dedi.

HEDEF KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ AÇMAK
Müezzinoğlu, konuşmasından sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Müezzinoğlu, "Taksim İlkyardım Hastanesi'nin taşınmasıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?" sorusuna karşılık hastanenin bir süreliğine taşınacağını ve hastane binasının yıkılarak yeniden yapılacağını söyledi. Müezzinoğlu, "1-1,5 ay içerisinde biz Gaziosmanpaşa'daki hastanemizi devralacağız. Zaten bütün tıbbi donanımı ve malzemeleri hazır bekliyor. Benim kanaatim, Kurban Bayramı öncesinde hastanemizi açmış olmayı planlıyoruz. Onu açtıktan sonra Taksim İlkyardım'ın yıkım ve yeniden yapım süreci başlayacak" diye konuştu. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
hani yüzde elliyi evde zor tutuyordunuz..nasıl seviyor yüzde yüz ?????EYLEMCİLERDE SİZİ ÇOOK SEVİYOR...SEVDİKLERİNİZE NİYE GAZ SIKIYORSUNUZ. yeni veya eski hastahaneler pislik ve ilgisizlikten geçilmiyor. doktorlarınıza tenbih edin kartvizit verip, özel muayenelerinde 200 tl vizite ücreti ile gerçekten hastalarına o zaman bakıyorlar. hastahanelerden ameliyat günü almak için aylarca uğraşıyorsunuz. özel vizite 200 tl ödeyince hemen gün alıyorsunuz???
Acar bu konudan bu yorumu çıkardıysan senin zihniyetinde sorun var kafayı yemişsiniz artık
Taksim'den önce Cerrahpaşa'nın inşaasını bitirin artık hastalar çok zor durumda.
yıkmayın ülen taksim ilk yardım hastanemizi
15 yıldır Gaziosmanpaşa'daki hastanenin durumu yılan hikayesine döndü açılsın artık müteahhit dolandırdı, yapımı durdu, yandı ve bu aşamaya kadar geldi inşallah haber doğrudur da açılır artık
Dikkat edin buraya AVM yapmasınlar.
doğduğum hastane duygulandım :D
Diğer Haberler