Taksim'de sıradışı eylem

Kendisini bisikletine bağlayan engelli Bayram Tekeli, Mısır'daki olayları protesto etti.

Taksim'de sıradışı eylem

Beyoğlu İstiklal Caddesi Fransız Konsolosluğu önünde kendisini halatla motosikletine bağlayan engelli bir vatandaş, Mısır'daki darbe yönetiminin yaptığı katliamı protesto etti. Bayram Tekeli isimli engelli vatandaş, tramvay yolunda bir müddet eylem yaptı yaklaşık yarım saat duran tramvay seferleri sivil polislerin halatı çözmesi ve eylemcinin motosikletini tramvay yolundan çekmesi ile tekrar başladı.

Mısır'da önceki gün askeri yönetim tarafından darbe karşıtlarına yapılan silahlı saldırılar sonrasında, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde protestolar yapıldı. İstiklal Caddesi'ne motosikleti ile gelen ve seyyar satıcılık yaptığı öğrenilen Bayram Tekeli isimli engelli bir vatandaş, ilginç bir eylem yaptı.

Motosikleti ile geldiği İstiklal Caddesi Fransız Konsolosluğu önünde tramvay yolunu kapatan Tekeli kendisini halatla motosikletine bağladı "Ölsem de burada duracağım hükümetimize sesleniyorum 4 partimiz bir araya gelsin bu katliama dur desinler, Mısır halkı dirensin davalarından vazgeçmesinler. Mursi tekrardan başa gelene kadar dursunlar orada sonrasında 2-3 aylık bir süre versinler ve sandığa gitsinler böyle işkence ve katliamla hiçbir yere varılamaz bütün Müslümanlara sesleniyorum İsrail ve Amerika mallarını almasınlar o mallar size bomba olarak geri geliyor protesto edin mallarını almayın direnin Allahtan başka hiç kimseden korkmayın zaferi biz kazanacağız 4 partimize de sesleniyorum İsrail'den silah almasınlar dedi" Yaklaşık yarım saat aksayan tramvay seferleri sivil polislerin halatı çözmesi ve Tekeli'ni motosikletini tramvay yolundan çekmesi ile normale döndü. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
MISIR HALKINI KENDİ ÇOCUKLARINDAN OLUŞAN ORDULARINA SUBAYLARINA KARŞI KIŞKIRTMAYI DEMOKRASİ Mİ SANIYORSUNUZ? MISIR HALKININ ÜLKELERİNDEKİ SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ İÇİN DUA EDİP SABIR DİLEYİN İSYANA AYAKLANMAYA TEŞVİK EDEREK VİCDANSIZLIK ETMEYİN
nerede destekçiler.adam tek başına insan katliamını protesto ediyor.hani direnişçiler...yada siz neye direniyordunuz
Diğer Haberler