"Talimat üzerine mahkeme düzenliyorsunuz"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ergenekon Davası'nın kararlarını ve hakimlerin açıklamalarını eleştirerdi.

"Talimat üzerine mahkeme düzenliyorsunuz"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ergenekon Davası'nın kararlarını ve hakimlerin açıklamalarını eleştirerek, "Şimdi çıkmış 2 tane hakim, 'Biz vicdanen rahat içindeyiz' diyor, haydi oradan, talimat üzerine mahkeme düzenliyorsunuz" dedi.

MHP lideri Bahçeli, çeşitli etkinliklere katılmak üzere Dinar'ın Tatarlı beldesinde belediyenin balkonundan bir konuşma yaptı. Burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kriz, kaos, kargaşa yaşadığını vurgulayan Bahçeli, "Türkiye'yi büyük tehlikelerden kurtarmak, bugünkü iktidardan kurtulmak için önünüze demokratik bir fırsat olarak başlangıçta mahalli idareler seçimleri gelmektedir. Onun için mahalli idareler seçimlerini önemsemeliyiz. Mahalli idareler seçimlerinde, sandığa mutlaka gitmeliyiz" dedi.

"TALİMAT ÜZERİNE MAHKEME DÜZENLİYORSUNUZ"

Ergenekon davası kararlarını ve davanın hakimlerinin yaptığı açıklamaları da değerlendiren Bahçeli, "Bugün, terörist başı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin Genelkurmayı terörist başı ilan edilerek özdeşleştirilirse, vay gene bu memleketin haline. Şimdi çıkmış 2 tane hakim, 'Biz vicdanen rahat içindeyiz' diyor, haydi oradan, talimat üzerine mahkeme düzenliyorsunuz" ifadelerini kullandı.

"BUNLARA BİR DUR DEMEK LAZIM"

Bakın Güneydoğu Anadolu'da özellikle bazı il ve ilçelerde vergilerin başkaları tarafından toplandığına, yollar başkaları tarafından kesilerek kontroller yapıldığını savunan Bahçeli,Her gün emniyet güçlerine saldırılar artıyor. Ama şehitler gelmiyor diye bundan sevinerek Türkiye'yi huzura kavuşturduklarını iddia edenler, gelecekte nasıl bir iç kavganın olacağından habersiz şimdiden palavrayla ülke yönetmeye kalkıyor. Bunlara bir dur demek lazım, bu gidişata bir son vermek lazım" dedi.

"Hangi partiden olursak olalım olarak bu ülke hepimizindir" diyen Bahçeli, "Bu ülkede bir kargaşa, bir çatışma olursa hepimiz bundan zarar görürüz. Gelecek nesillerimizin ne şekilde büyüyeceği çok şüpheli hale gelebilir. Bu kaygı ve endişe verici yoldan Türkiye'yi kurtarmak sizin elinizdedir. Sizin ise tek bir yolunuz vardır; milli iradenizi doğru kullanmaktır. Milli iradenin kullanım yeri de sandıktır, öyleyse AKP'ye tokadın vurulacağı yerde sandık olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, bazı tesislerin açılışını yaptıktan sonra, partililerle beraber Haydarlı İlçesi'ne gitti. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Sayende Bahçeli efendi sayende.... sen AKP nin koltuk değnekliğini bırakırsan, bu halk bunların hakkından gelir.
akpartinin karşısında dimdik duran gene bahçelidir.doğruya doğru yanlışa yanlış diyen.türkiyenin hayrına herşeye evet diyebilen ,adam gibi bir lider.
hadi ordan. bu ülkede gerçek muhalefeti olması gereken muhalefeti mhp yapıyor. chp gibi her şeye muhlefet akp yi güçlendiriyor. ayrıca chp nin içindeki pkk lıları ve Atatürk düşmanları na ne demeli. h. aygün gibilr s. akkiraz gibilei ne dersiniz. ayrıca gezi parkı dediniz pkk lılar la birlikte eylem yaptınız.
eğer siz burnunuzun dibini bile göremiyecek kadar bunamışsanız, size ne diyeyim
Sayın BAHCELİ Ulusal Kanala çıkta sende biraz Türkiye'yi kötüle bari, sana hiç yakışıyormu Vatan hainleriyle Komünistlerle Solcularla aynı ağızı konuşmak, o savunduğun Ergenekoncu MAO'cu PERİNCEK ve Leninist Y. KÜÇÜK nezdinizde daha düne kadar Komünist haindiler şimdi nolduda Kanka oldunuz bunu Millete bi anlat bakalım,
solcuları katmıyor.önceki açıklamalarına baksana.
BAHÇELİ OKADAR TUTARSIZ VE YALANCI OLDUNKİ SENDE İYİCE ŞAŞIRDIN ARTIK. PUSULAYI KAYBETTİN.. SANIRIM EPEY YAŞLANDIN AMA KOLTUK TATLI BİR YERE GİTMESSİNİZ..DEMOKRASİDEN BAHSEDER PARTİ İÇİ RAKİPLERİNİZİ..PARTİDEN ATARSINIZ..
İlk defa doğru söylemiş.
SAYIN BAHÇELİ GİBİ SAYGI DEĞER LİDER AZ GELİR DR.BAHÇELİ SAYESİNDE ÜLKÜCÜLER SOKAK HAREKETLERİNDEN UZAK DURDU VE OLASI BİR KARDEŞ KAVGASI VE İÇ SAVAŞ TEHLİKESİ YAŞANMAMIŞTIR. SAYIN BAHÇELİ VEKİL MAAŞININ TAMAMINI BAĞIŞLAYAN ENDER SİYASETÇİLERDENDİR. ONU TANIMAK BÜYÜK ŞEREFTİR SAYIN BAHÇELİYİ TANIMAYIP ELEŞTİRENLER. ONU TAKİP ETSİN YETER. KENDİSİ OLAYLAR KARŞISINDA. DEVLETÇİLİĞİNİ GÖSTERMİŞ VE TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN BEKASI İÇİN HER ZAMAN SAĞLAM DURUŞUNU BOZMAMIŞTIR. HALKIMIZ YALANCI VE ŞAKLABAN BAŞKAN İSTİYOR YALAN DOLAN OLSUN TİYATRO VARİ KONUŞSUN ŞOV YAPSIN BU DURUM ÜLKÜCÜLÜĞE TERS ASLA OLMAZ
evet ülkücüler akp yalakası bir mhp istiyor aynı senin gibi.Zaten bahçeli ve senin gibi yalakalar o partiden gitmedikçe bu ülke düzelmez.
atabey0621- BAHÇELİ VE BENİM GİBİLER.. VE ÜLKÜCÜLER AKP YALAKASI BİR MHP İSTİYOR, DOĞRUMU KURDUĞUN CÜMLE AYNEN BÖYLE DEĞİL,Mİ.. ATABEY. İSİM GÜZEL AMA SENİN AKLIN KÜÇÜK KAFANDA GEZİYOR. SANA SADECE KİM OLDUĞUNU VE KİME HİZMET ETTİĞİNİ SORMAM GEREK AMA BUNU AÇIKLAYACAK NE BEYİN NEDE CESARETİN OLDUĞUNA İNANMIYORUM.. BU SEBEPLE MUHATAP OLMAYA DEĞMEZSİN...
Diğer Haberler