HABER

Tan Avrupa Müzik'te!

Yaptığı albümlerle son yılların en başarılı sanatçılarından olan, her şarkısıyla radyo ve televizyon listelerinin en üst sıralarında yer alan ve dinleyici kitlesini her geçen gün artıran Tan yeni albümleri için Avrupa Müzik'le anlaşma imzaladı.

Tan anlaşma için şunları söyledi:

"Sanat hayatıma devam edebileceğim profesyonel bir şirkete ve ekibe sahip olmanın heyecanını yasıyorum. Yeni yapımcılarımı ve ekip arkadaşlarımı seviyorum. Daha güzel eserler yapacağıma olan inancım kuvvetlendi. Bu enerji ve motivasyonla Mart ayında çıkacak yeni albümümde bugüne kadar sürdürdüğüm çizginin ötesinde bir başarıya ulaşacağımdan eminim."

Anlaşmaya Avrupa müzik adına imza atan Cengiz Erdem ise bu transferle ilgili şunları söyledi:

"Tan bence Türk Pop müziğinin yeni yıldızıdır. Sesi ve yaptığı müzikle zirvede olmayı hak ediyor. Bu da Avrupa Müzik'in misyonunun ta kendisidir. Şirketimiz, bu misyonuna uygun olarak tüm tecrübesi ve imkânlarıyla Tan'ın her zaman yanında olacaktır. Şu anda sadece, yeni albümün Tan hayranlarının beklentisinin ötesine geçeceğini söyleyebilirim. Ben de büyük bir heyecanla albümün piyasaya çıkacağı Mart ayını bekliyorum." Avrupa Müzik Nazan Öncel, Hande Yener, Muazzez Ersoy, Teoman, İsmail YK, Kibariye, Ebru Yaşar gibi dev isimlerin de bulunduğu 25'in üzerinde hepimizin yakından tanıdığı sanatçı kadrosunu Tan ile daha da güçlendirdi. 'Rica Ederim', 'Sözümü Tutamadım ve 'Yıldızlar da Kayar adlı albümleriyle kendisine 'Pop müziğinin yeni yıldızı' şeklinde hitap ettirmeyi başaran Tan, Avrupa Müzik imzalı yeni albümünün çalışmalarına şimdiden başladı.

TAN KİMDİR?

Tan Taşçı, 30 Ekim 1981 yılında Hannofer Hildeshaim'de dünyaya geldi. Lise öğreniminden sonra polifonik korolarda şarkı söyledi. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Korosu'na katıldı. Bunun yanı sıra özel şan dersleri de aldı. Daha sonra Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera ve Şan Bölümü'ne geçti. Aynı zamanda halk müziği, sanat müziği gibi çeşitli korolarda ve Devlet Operası'nda görev aldı. Öğrencilik yıllarında da birçok gece kulübünde ve organizasyonlarda sahne alan Tan, 2005 Nisan ayında tümü kendi bestelerinden oluşan "Rica Ederim" adlı ilk albümünü çıkardı ve kısa sürede aşk şarkılarıyla kısa sürede zirveye yol aldı. Tan, 2. albümü "Sözümü Tutamadım"ı sevenlerinin beğenisine 2007'de sundu. Bu albümünde Tan, kendi bestelerinin yanı sıra Sezen Aksu ve Onno Tunç eseri Geçer'e de yer verdi. 2008 yazında 'Yıldızlar da Kayar' adlı bir single hazırladı. Bir Ferdi Tayfur bestesi olan 'Yıldızlar da Kayar', 2008 yazının hit'i oldu. Yapmış olduğu cover ile tüm otoritelerin büyük beğenisini topladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön