Tankların namlusu Münbiç'e çevrildi! Ankara'dan emir bekleniyor

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında Münbiç sınırında Türk askerlerinin ve Suriye Milli Ordusu güçlerinin operasyon için bekleyişini sürdürüyor.

Tankların namlusu Münbiç'e çevrildi! Ankara'dan emir bekleniyor

TSK tarafından Suriye’nin Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nın 8’inci gününde gözler PKK/YPG’li teröristlerin işgali altında olan Suriye’nin Münbiç ilçesine çevrildi.

MÜNBİÇ SINIRINDA YIĞINAK YAPILDI

TSK, Amerika Birleşik Devletleri’nin Suriye’den askeri gücünü çekeceğini açıklamasının ardından Münbiç sınırına son 1 haftadır yığınak yaptı.

TANKLARIN NAMLUSU MÜNBİÇ'E ÇEVRİLDİ

Suriye Milli Ordusu ile eli tetikte bekleyen TSK, tankların namlusunu da Münbiç’e çevirerek, Ankara’dan gelecek emri bekliyor. TSK ve SMO’nun zırhlı araçları mevzilerde beklerken bir grup askerin de Münbiç sınırına doğru hareket ettiği görüldü.

AW829681_01

REJİM GÜÇLERİNİ ÇAĞIRMIŞTILAR

Öte yandan, ABD’nin bölgeden ayrıldığını açıklamasının ardından tutuşan terör örgütü PKK/YPG’li teröristler Münbiç’e rejim güçlerini çağırmıştı.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
ABD'nin koruduğu PKK gitti Esed'in koruduğu PKK geldi Münbic e Esed in geldigide hemen belli oldu zaten Sivillere füze ve top atışı yaptılar dün. "Esed Rusya'nın olduğu kadar , ABD'nin de itidir" derken nekadar haklı olduğumuzda ortada. Esed bu şekilde PKK'yı korumaya devam ederse Hedefimizde olur! Varsın begenmesinler.. Biz Doğruları yazmaya devam edeceğiz
El-bab ve afrine de izin vermemişlerdi. Tel abyad ve resuleyne de izin vermediler. Bize hiç izin vermediler. Zaten kimseden de izin almıyoruz. Ya kuzey suriyeyi söz verdikleri gibi bize bırakırlar. Ya da tüm dünya bu ateşe dokunmak zorunda kalır.
Rusya Suriye ordusu oraya girdi izin vermezler
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler