HABER

Tariş kuru üzüm fiyatlarını açıkladı

Alaşehir (AA)- Tariş, kurum üzüm fiyatlarını açıkladı. Buna göre fiyatlar 9 numara üzümde 1,27 YTL, natural üzümde 1,50 YTL olarak belirlenirken, bugünden
itibaren ortaklara fark ödemelerinin yapılacağı bildirildi.

Tariş Üzüm Birliği Başkanı Rıza Türker, Manisa'nın Alaşehir İlçesinde üzüm üreticileriyle bir araya geldiği toplantıda yaptığı açıklamada, fiyatların piyasa koşullarının biraz üzerinde gerçekleştiğini söyledi.

Tariş'in ortaklarının mağduriyetini gidermeyi istediğini belirten Türker, "Üreticimizin yararına fiyat belirlemek için elimizden geleni yaptık. Devletin bu yıl müdahale alımı yapması konusunda görevlendirme yapması gerektiğini sürekli ifade ettik. Her makam ve mevkiye gerekli müracaatlarımızı yaptık ve sorunlarımızı ilettik. Ne yazık ki, bir cevap alamadık. Bu IMF politikalarının ülkemizdeki yoğun baskıları mevcut siyasi iktidara serbest hareket etme hakkını vermedi" dedi.

Üzümlerini teslim eden üreticilere daha önce kilo başına 1 YTL olarak ödeme yapıldığını belirten Türker, "Fiyatların açıklanmasıyla birlikte kalan farkların tamamını da bugünden itibaren ödüyoruz. Üreticilerimiz ürünün numarasına göre kilo başı 8 numara üzüm için 24 YKr, 8,5 numara için 25 YKr, 9 numara için 27 YKr, 9,5 numara için 29 YKr, 10 numara için 32 YKr, 10,5 numara için 34 YKr alacaklar" dedi.

Türker, ödemelerin bir hafta içinde tamamlanacağını kaydetti.Toplantıda söz alan üreticiler ise belirlenen fiyatların düşük olduğunu belirttiler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön