SPOR

CANLI

Tartışma yaratan tweet!

Fenerbahçe Asbaşkanı İsfendiyar Zülfikari, Erciyesspor galibiyeti sonrası Twitter'da yazdıklarıyla gündem yarattı. Ancak Zülfikari, daha sonra yazdıklarını sildi.

Tartışma yaratan tweet!

Fenerbahçe Bayan Basketbol Şube Sorumlusu İsfendiyar Zülfikari, Erciyesspor'u yendikleri ve maç eksiğine rağmen Galatasaray'a 5, Beşiktaş'a da 7 puan fark attıkları maç sonrası Twitter'da yazdıklarıyla dikkat çekti.

Zülfikari, kişisel Twitter hesabından “Arena’da kupa kaldırmak yakışır… Rakiplerimizi tebrik ederiz, ikincilik mücadelesinde başarılar” şeklihde bir paylaşımda bulundu.

Ancak Zülfikari, Galatasaray'ın Saracoğlu'nda kaldığı şampiyonluk kupasını anımsatan bu yazıyı daha sonra sildi.

MATEMATİKSEL OLARAK İMKAN YOK

İsfendiyar Zülfikari'nin yazdıklarını silmesinde, Arena'da şampiyonluğun matematiksel açıdan ilanının mümkün olmamasının etkili olduğunu tahmin ediliyor.

Çünkü Fenerbahçe, şu anda maç eksiğiyle Galatasaray'ın 5 puan önünde bulunuyor. Yarıda kalan Trabzonspor maçından gelmesi beklenen 3 puanın yanı sıra derbiye kadarki 2 haftada, aradaki fark 6 puan daha açılsa bile Fenerbahçe, Arena'daki maça maksimum 14 puan farkla çıkabilecek. Sarı lacivertliler, derbiyi kazanırsa puan farkı 17'ye yükselecek. Ancak bu bile matematiksel açıdan şampiyonluğun garantilenmesi anlamını taşımayacak. Çünkü Fenerbahçe'nin bitime 6 hafta kala oynanacak Galatasaray maçında şampiyonluğunu matematiksel olarak ilan etmesi için rakibine en az 18 puan fark atması gerekiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
fenere yakışmaz. biz onları zaten her ortamda tepeliyoruz. adam gibi gelir kutlamamızı kadıköyde yaparız. onlarda sahalarında üçüncülüklerini kutlarlar.
GS bırak öncesini son iki senedir şampiyonluğu ve süper kupaları kimi tepeleyerek almış bir bak tipik FB'li.
adam derken! cimbom kupayı kadıköyde aldığı zaman yapılanları yapanlardanmı bahsediyoruz. ozaman adam kelimesini kullanmayalım sadece fenerli desek yeter anlayan anlıyor ozaman.
bu bebe ıslak çimler üzerinde loş bi ortamda kaldıranlardan çok mu etkilen miş ne :)
100.yılınızdaki samiyeni yıkma olayını unutmayın :)
AAAAAA Konuşuyo bu yaaaaa!!! kim öğretti buna konuşacak kadar kelimeyi yaaa yapmayın beeeh. yetenek proğramlarına çıkarın bu şaklabanı şike ve ahlaksızlık nasıl yapılır anlatsın diğer gariban takımlara......
Takım
O
Av
P
Geri Dön