HABER

Taşova'da 2 evden cephanelik çıktı

Amasya'nın Taşova ilçe merkezinde bulunan 2 evde yapılan aramada çok sayıda silah, mühimmat ve bir miktar esrar maddesi ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Taşova ilçe merkezinde silah kaçakçılığı yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen Taşova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, M.Y. isimli şahsın evinde yaptıkları aramada 1 adet 7,65 mm'lik tabanca ve bu tabancaya ait 1 adet şarjör ve 8 adet fişek, 1 adet kısa namlulu tek kırma av tüfeği, 1 adet çift kırma av tüfeği, 1 adet kısa namlulu tek kırma av tüfeği ve bu tüfeklere ait toplam 50 adet av fişekleri ile 30 adet MKE yapımı 9 mm'lik tabanca fişeği, 1 adet kurusıkı tabanca ve 2 parça halinde toplam 28,07 gram esrar maddesi, ayrıca İ.Y. isimli şahsın evinde yapılan aramada ise 1 adet otomatik av tüfeği, 1 adet tek kırma av tüfeği ve bu tüfeğe ait fişekler ele geçirdi.

Ayrıca M.Y. isimli şahsın ikametinde yapılan aramada şişe kavanoz içerisinde sigara paketi içine sarılmış halde 26,37 gram ağırlığında kubar esrar maddesi ele geçirilirken, şüpheli M.Y., verdiği ifadesinde, esrar maddesini 1-2 senedir içtiğini, evinde bulunan esrar maddesini de Yeşilırmak kenarında bulduğunu, kullanmak amacıyla evine getirdiğini, kuruttuğunu ve kubar haline getirdiğini, sigara paketinde bulunan esrar maddesini ise yaklaşık bir hafta önce içmek için hazırladığını ancak çok hazırladığını, başka bir zaman içerim düşüncesi ile sakladığını, evinde yapılan muhtemel bir aramada da bulunabileceği korkusu ile yatak odasından alıp soba içerisine koyduğunu, kendisinin bu maddeye bağımlı olmadığını ve yetiştirmediğini ifade etti.

Olayda ele geçirilen silahlar, mühimmat ve esrar maddeleri muhafaza altına alınırken, şüpheliler M.Y. ile İ.Y.'nin gözaltına alındıkları öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön