HABER

Tatil sonrası 'özel ders programı'

Kurban Bayramı ve hava muhalefeti nedeniyle ile uzayan yarıyıl tatilinde öğrencilerin derslerden ve okuldan soğuyabilecekleri, bu nedenle ikinci yarıyılın ilk dönemlerinde yoğun ders programı uygulanmaması gerektiği bildirildi.

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fevziye Toros, ikinci yarıyılın başlamasına çok az bir süre kala ailelere, çocuklarına günlük 1-2 saatlik ders çalışma etütleri uygulamalarını önerdi.

Bir aylık tatil süresinin çok uzun, bu sürede öğrencilerin rehavete kapılmalarının da normal olduğunu kaydeden Toros, "Aileler özellikle karnesinde zayıfı olan çocuklarından tatil süresince ders çalışmalarını istiyorlar. Fakat, öğrenciler de tıpkı yetişkinlerin tatil zamanlarında işe gitmeyi istemediği gibi ders çalışmak yerine oyun oynayarak geçirmeyi tercih ederler. Ama okulların açılmasına sayılı günlerin kaldığı şu günlerden itibaren ailelerin günlük 1-2 saatlik kısa süreli ders çalışma etütleri hazırlamaları, çocukların okula alışmalarını hızlandırır. Ayrıca ailelerin, okulların açıldığı ilk haftalarda çocuklarıyla her zamankinden daha fazla ilgilenmeleri faydalı olacaktır" dedi.

Toros, öğretmenlerin de ikinci yarıyılın ilk günlerinde yoğun ders programı uygulamak yerine öğrenciler için ödül niteliği taşıyan beden eğitimi, resim ve müzik dersi gibi derslerle öğrencilere okulu cazip hale getirmeleri gerektiğini belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler