HABER

Tatlı: "Hatalı kararlar verdim"

Turkcell Süper Ligi'nde dün 19 Mayıs Stadı'nda yapılan Samsunspor-Fenerbahçe maçının hakemi Serdar Tatlı, karşılaşmanın 20. dakikasında verdiği penaltı ve kırmızı kartla ilgili olarak "Böyle bir hatalı karar verdiğimden dolayı son derece üzgünüm" dedi.

Tatlı, Samsunspor-Fenerbahçe karşılaşmasının 20. dakikasında Nobre ile olan pozisyonda kaleci Kerem'in kırmızı kartla oyun dışı kalması ve penaltı kararına değinerek, "Müsabakadaki o pozisyonda Nobre'nin topla kaleci Kerem'i geçip gol atacağı sırada Kerem'in eliyle Nobre'nin ayaklarına müdahalesini görüp pozisyonu penaltı olarak değerlendirdim. Dolayısıyla penaltıda kaleci Kerem'i oyundan ihraç ettim" diye konuştu.

Ancak daha sonra televizyon görüntülerinde pozisyonda hiçbir temasının olmadığını gördüğünü ifade eden Tatlı, şunları kaydetti:

"Vermiş olduğum bu hatalı kararla müsabakanın neticesine tesir ettiğimi ve kaleciyi haksız bir şekilde oyundan ihraç ettiğimi görünce çok üzüldüm. Böyle bir hatalı karar verdiğimden dolayı son derece üzgünüm. Fakat Türkiye'de bazı futbolcuların, sadece kendi menfaatleri için haksız kazanç elde etme düşünceleri olduğu sürece hakemlerin çok başarılı olma şansları maalesef olmuyor. Nobre de yapmış olduğu bu hareketle takımının galibiyetine gölge düşürüp benim hatalı bir karar vermeme sebebiyet vermiştir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler