HABER

Tayland ile BTK imzaladı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Tayland Ulusal Yayıncılık ve Telekomünikasyon Komisyonu arasında 20 Kasım 2013 tarihinde 'Mutabakat Zaptı' imzalandı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca (BTK), ikili işbirliği yoluyla; görevlerinin etkin olarak yapılabilmesini teminen düzenleyici kapasitesinin geliştirilmesi için muhtelif ülkelerle elektronik haberleşme düzenlemeleri alanında tecrübe ve bilgi paylaşımını içeren mekanizmalar geliştirilmesi, ortak hareket noktaları oluşturarak mevcut ilişkilerin güçlendirilmesi, ayrıca kurumun tanınırlığının arttırılması ve uluslararası platformda yarar sağlayacak iyi ilişkilerin kurulması amaçlanmaktadır.

BTK'nın ikili işbirliği çalışmaları kapsamında, son olarak Tayland Ulusal Yayıncılık ve Telekomünikasyon Komisyonu ile 20 Kasım 2013 tarihinde Bangkok'da bir mutabakat zaptı imzalandı. BTK adına, Kurul II. Başkanı Dr. T. Ayhan Beydoğan, Tayland Ulusal Yayıncılık ve Telekomünikasyon Komisyonu adına Genel Sekreter Takorn Tantasith tarafından imzalanan mutabakat zaptında, iki kurum arasında elektronik, haberleşme düzenlemeleri alanında bilgi ve görüş alışverişi ile uzman değişimi yapılması öngörülmektedir.

19-22 Kasım 2013 tarihleri arasında Bangkok'da düzenlenen "ITU World Telecom 2013” etkinliği esnasında gerçekleştirilen imza töreninde, BTK Kurul Üyesi Yaşar Gök ile Tayland Ulusal Yayıncılık ve Telekomünikasyon Komisyonu Başkanı Thares Punsri ve komisyon üyeleri de hazır bulundu.

Ayhan Beydoğan, imza töreninde yaptığı konuşmada, iki ülke arasında elektronik haberleşme alanında yakın işbirliği için hatırı sayılır bir potansiyel bulunduğunu ve mutabakat zaptının iki kurum arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesine katkıda bulunacağını ifade etti. Ayrıca, BTK'nın elektronik haberleşme alanında yılların birikimi olan bilgi, tecrübe ve uzmanlığının kendileri ile paylaşılmasından memnunluk duyulacağını vurguladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön