HABER

Tayland Kralı onuruna binlerce havai fişek

NONTHABURİ (İHA) - Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej'in 80'nci doğum günü kutlamalarına atfen havai fişek gösterisi düzenlendi. Havai fişeklerin patlamasıyla oluşan güzel görüntüyü görüntülemek isteyenler, fotoğraf makineleri ve kameralarına sarıldı. Gecenin karanlığında yapılan gösteri, Kral Abudlyadej'in sevdiği şarkılar eşliğinde gerçekleştirildi.

Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej'in 80 yaşına basması ülke genelinde kutlanmaya devam ediyor. Saatler gece yarısını vurduğunda, kutlama alanını dolduran 10 binlerce kişi, gözlerini gökyüzünden ayıramadı. Havai fişeklerin ışıltısı altında toplanan Taylandlılar, gösteriyi izleyebilmek için saatler öncesinden gelerek, yere serdikleri hasırların üzerinde, gösterinin keyfini çıkardı. Yaklaşık 1 saat süren şölende binlerce havai fişek Tayland semalarını aydınlattı.

Kralın doğum gününü kendisi için de özel kılmak isteyen biri olan 77 yaşındaki yaşlı bekar Boonsang Krewpat, gündüz erkenden gelerek, kutlamaların yapıldığı mekanda yer bulmanın sevincini yaşarken, henüz gösteriyi izlerken kendisine eşlik edecek birini bulamadığını belirterek, niyetini ortaya koydu.

Turistlerin de yoğun ilgisini çeken kutlamalara ilişkin açıklamada bulunan İngiliz uyruklu Mark Allister, Tayland kralı için düzenlenen kutlama törenlerinin muhteşem olduğunu söyledi. Sarnyang Maimong (51) isimli bir Tayland vatandaşı ise ofis arkadaşlarıyla geldiği mekanda, bu yıl düzenlenen gösterilerin daha önceki yıllarda düzenlenenlerden daha da şaşalı olduğunu vurguladı.

Öte yandan Tayland'ta kral adına düzenlenen etkinliklerde abartı ve aşırı harcama dikkat çekiyor. 80. doğum gününü kutlayacak olan kralın yürüyemeyecek derecede hasta oluşu ise Taylandlıları biraz üzüyor.

Geri Dön