HABER

Tayland'da travesti güzelik yarışması

CHONBURİ (İHA) - Tayland'ın Chonburi ili Pattaya ilçesinde 15 ülkeden 24 adayın yarıştığı 4. Dünya Travesti Güzellik Yarışması'nı Taylandlı Travesti kazandı.

Tayland'ın turistik beldesi Pattaya'da alışık olunmayan bir organizasyon düzenledi. İlki 2004 yılında düzenlenen Dünya Travesti Güzellik Yarışması'nın 4.'sü Pattaya'da yapıldı. 15 ülkeden 24 adayın katıldığı yarışmaya halkın ilgisi oldukça fazlaydı. Yarışmaya Filipinler'den 5, Nepal'den 3, Japonya'dan 3, İsviçre'den 2, Malezya, Kolombiya, Meksika, Venezüella, Kostarika, Tayland, Brezilya, Almanya, İngiltere, İtalya ve Portoriko'dan 1'er aday katıldı.

Yarışmayı izlemeye gelen Finlandiya'da güzellik ajansında görevli Katrien Kautran, "Bu tür bir yarışma bizim ülkemizde de Danimarka'da da yok. Yarışmanın nasıl yapıldığını görmeye geldik" dedi.

Yarışmanın başlamasıyla adaylar özel kostümlerle sahneye geldi ve jüri üyelerine kendilerini beğendirmek için uğraştı. Daha sonra iç çamaşırlarla jürinin önünden geçen travestilerden 15'i elendi. Kalan 10 yarışmacıdan 3'ü finalde kıyasıya mücadele etti. Çevre kirliliği ile küresel ısınma sorusunu en iyi cevaplayan Taylandlı travesti Tanyarat Jirapatpakon, 2007 Dünya Travesti Güzeli unvanını kazandı. Tayland'ı temsil eden Tanyarat Jirapatpakon, sevincini yarışmacı arkadaşlarına sarılarak kutladı.

Yarışma sonunda jüri başkanı Seri Wongmonta, uluslararası arenada bu yarışmanın tanınmamasına cevaben, kendilerini sürekli geliştirdiklerini, bu hareketin uluslararası olma yolunda ilerlediğini, katılan ülke ve aday sayısının her sene arttığını ifade ederek, ileriki yıllarda bu yarışmanın mutlaka uluslararası olacağını vurguladı.

Geri Dön