HABER

TBMM Başkanı ve devlet erkanı Anıtkabir'de

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyet 23 Nisan töreni için Anıtkabir’e geldi.

Şentop'a bakanlar, siyasi parti liderleri ve devlet erkanı eşlik etti. TBMM Başkanı Mustafa Şentop Atatürk'ün mozolesine çelenk koyduktan sonra saygı duruşunda bulunuldu.

İstiklal Marşı'nın okunması sonrasında Misak-ı Milli Kulesi'ne geçildi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop burada Antıkabir özel defterini imzaladı. Şentop mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Asil milletimizin kararlı ve azimli iradesiyle bir araya gelerek teşekkül ettirdiği TBMM'nin 99'uncu kuruluş yıl dönümünde milli mücadelemizin büyük komutanı, ilk cumhurbaşkanımız olan zatıalinizin huzurundayız. İlk Başkanlığını yaptığınız ve milli mücadelenin kazanılmasına önderlik eden TBMM’nin taşıdığı büyük sorumluluğun bilincindeyiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ve onun hakiki sahibi olan asil milletimizin büyük hedeflere yürümesi konusunda iradesi katidir. Milletimizin huzur ve refahı için var gücümüzle çalışma kararlılığımız tamdır, süreklidir ve neticeye varması mukadderdir. Milli mücadelemizi yürüten Cumhuriyetimizi kuran Gazi Meclis’imizin tarihi manasına vakıfız. Ve bunun onurunu yaşamaktayız.

TBMM olarak 99 yıllık tarihinde olduğu gibi bugün de ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bu vesileyle zatıalinizi ve milli mücadeleyi birlikte yürüttüğünüz bütün milletvekillerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhunuz şad olsun"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
Sevmediğiniz, nefret ettiğiniz birisinin huzuruna gitmek çok zor olsa gerek. Ama ne yapacaksın işte, insanlara bakara makara demek lazım değil mi arada sırada..
@nuribeyli bir gün atatürkü sildiniz diyorsunuz bir gün unutturmaya çalışıyorsunuz diyorsunuz bir gün başka bir şey ne tutarsız insansınız.. sevmeseler hiç birinin ofisinde portresi olmaz yapacakları her şeyide yaparlar bir tanenizde engel olamaz.. laf olsun torba dolsun diye konuşmaya bayılırsınız.. konuştuğunuzubn arkasını doldurcak 2. bir cümlenizde olmuyor nedense hiç bir zaman..
nerden biliyon sevmediklerini
Birgün herkes Atatürkçü olacak onun değerlerini er yada geç anlayacak..
Siz hdpkk ile ittifak tan bahsedin.Ulu Önder Atatürk'ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyetini bölmeye çalışan Hdpkk ile ittifak tan bahsedin.Kimse bizim Atatürk sevgisini sorgulayamaz. Atam her yerde ve onun kurduğu TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ boldürtmemek için canımız ve kanımız pahasına görevdeyiz.
Atatürk gerçekten büyük bir lider .düşünsene seni sevmeyenler bile önünde el pençe seve seve...
@oyn1iprbm9 sevmiyorlar tabi sende biliyorsun sevmediklerinide işine gelmiyor
@nuribeyli iki ayyaşın kurduğu ülke sözlerinden durum buralara geldi dahada gelecek.
binali olacaktı şimdi orada ah binali ah ne diye kaanrsın sen kalk koca meclis başkanlığından git gencecik bir siyasetçiye yenil kılavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmazmış senin daha çoook burnun boktan kurtulmaz çook azıcık yürek varsa yaşında gelmiş 60 lara belkide daha fazla yiğitlik yap git Ekrem İmamoğlunun elini sık kazandın de Allah yolunu açık etsin de vekilliktende istifa et tüm Türkiye seni alkışlasın bıraka rtık İzmirde aday gösterildin tokat yedin istanbulda keza öyle yiğitlik yap herşeyden istifa et
demez kibir insanı bitirir devam etsin böyle güzel devam etsin ilk seçildiği zaman da değiştik demişti değişmez baba bunların zihniyeti cumhuriyeti kabul etmez
@can_murat_s3 e o kalvuz 15 senedir istanbul blediyesinde 17 yıldırda bu ülkenin başında madem klavuz kötü senelerdir nasıl lider oluyorlar.. bir seçim kazandınız bin tane tribe girdiniz.. onuda nasıl kazandığınız ortada terörün siyasi partisinden destek alarak.. meclis baskanlığı başbakanlık ak partide senin şakşakladıklarındaki ego yoktur.. bu yüzden hiç bir zaman bu ülkede hükümet olamazacaksınız..
Cumhurbaşkanı nerede?
sanane ;)
gelmez o yeni başkomutan zoruna gidiyor meclis başkanı da zorla gelmiş belli sürat ifadesinden
@halilunal333 onu koyunlara sor,asıl onlar cevap vermeli
ne yapacaksın sanami sözü vardı arada o boş konuşan çenelerinizi tutmayı öğrenin laf olsun diye her ok a yorum yapmayın
@halilunal333 Çay içip kek yiğyordur.. :))))
@ebubekirari uyanamamışmı??
ANADOLU ACANSINDA
Geri Dön