TBMM'de vekiller 'Las Tesis'le seslenmişlerdi! Soylu'dan dikkat çeken mesaj

CHP milletvekilleri TBMM'de, kadın cinayetlerini protesto etmek için Meclis sıralarına vurarak 'Las Tesis'in Türkçesini söylemişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından "Milletin Meclisi'nde devlete katil denilen bir dansla konu çözülecekse ..." mesajını paylaştı.

TBMM'de vekiller 'Las Tesis'le seslenmişlerdi! Soylu'dan dikkat çeken mesaj

CHP Milletvekili Sera Kadıgil, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, "Dünyanın her yerinde kadına karşı şiddete dikkat çekmek için yapılan bir dans var. Adı Las Tesis. Bu eylemi yapmak için dokunulmaz olmamız gereken tek ülke sayenizde Türkiye oldu. Şimdi kadın milletvekilleri olarak, öldürülen, şiddet gören tüm kadınlar adına size iki çift lafımız olacak" demiş ve ardından CHP'li vekiller, sıralara vurarak şarkının Türkçe sözlerini söylemişlerdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından eylemin videosuyla birlikte "Milletin Meclisi'nde devlete katil denilen bir dansla konu çözülecekse ..." mesajını paylaştı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Sayın Bakana şunu sormak lazım bu ülkede bırakın kadın cinayetlerini pretosto etmeyi 17 senedir demokratik tepki gösterme olarak bi tane eyleme izin verilmişmi? Memur işci eylemlerine bile izin verilmiyor. İnsanların demokratik gösteri ve tepki yürüyüşlerine izin verilmiyor Mevcut iktidar olarak insanların sokağa dökülmesinden bu kadar niye korkuyorsunuz. Bir ülkede demokrasiden bahsediyorsanız o ülkede insanların eleştiri ve gösteri yapmasıda anayasal bir haktır.17 yıldır bu ülkede insanların bu sosyal hakkı gasp ediliyor.
tek kelime ile ADAMDIR SULEYMAN SOYLU.. o her konustugunda hdp ve chp deliriyor
herşeyi yalan olan beceriksiz kalitesiz bir adamdan bu kadar bakan olur. yakan söylemede 2. sırada birinciyi herkes biliyor dünya lideri reisleri..bu ülkede yönetici olmaları bu ülkenin utancı..utanma yok arlanma sıkılma yok kalitesiz yalanlarlarla ülke yönetiyorlar koyunların alkışlarıyla..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler