HABER

TBMM'ye Lamborghini ile giden AK Parti'li Kenan Sofuoğlu'ndan aracına 'vergi ödemediği' iddialarına yanıt!

24 Haziran'da AK Parti'den Sakarya milletvekili seçilen milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun, Lamborghini marka otomobiliyle TBMM’ye gitmesi, sosyal medyada tartışma konusu oldu. Sofuoğlu açıklamasında, "Araç, eşim Julia Looman Sofuoğlu üzerine kayıtlı. Kanunen araç sahibinin eşi de kullanabiliyor. Devletin ilk aracı alırken tanımış olduğu bir hak söz konusu, bunu kullandım." ifadelerini kullandı.

MA-MZ harf grubuna tescil edilen araçların yabancıların kullandığı araç statüsünde olması ve Sofuoğlu’nun kullandığı aracın plakasının M ile başlaması da, aracı vergi ödemeden kullandığına ilişkin iddiaları gündeme getirdi.

Bu iddialar hakkında BBC Türkçe’nin sorularını yanıtlayan Sofuoğlu şunları söyledi:

ARAÇ EŞİMİN ÜZERİNE KAYITLI

Araç, eşim Julia Looman Sofuoğlu üzerine kayıtlı. Kanunen araç sahibinin eşi de kullanabiliyor. Devletin ilk aracı alırken tanımış olduğu bir hak söz konusu, bunu kullandım. vergi ödenmediği iddiaları doğru değil. Devlete araç için 700 bin dolarlık teminat gösterdim, her yıl da 50-60 bin lira teminat masrafı var. 36 bin lira da vergi ödüyorum."

Aracın 1 milyon 150 bin euro değerinde olduğunu söyleyen Sofuoğlu, başka lüks spor otomobillerinin ve motorsikletlerinin de olduğunu ve bu araçlarının kendi üzerine kayıtlı olduğunu belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
adam o arabayı almak için 2 teker üstünde canı pahasına yarıştı kazandığı parayla aldı ve biniyor napsın garaja mı koysun binmesin mi böyle olmayın ya az enpati sizde olsa sizde binerdiniz
Atalarımız boşuna dememiş Tok açın halinden anlamaz. Sakarya'lı biri olarak Utandım bu adamın vekil seçilmesinden. Motorsiklet sürücüsü ne verebilir bu devlete bu millete hep beraber göreceğiz
@00_gunesh_00 18 yaşında milletvekili ne verebilir???? hiçbir özelliği olmayan topcu hakan şukur ne verebildi??meclisin yarısı böyle özelliksiz adamlarla dolu...kim ne verebilirki ...eller havaya eller aşşağıya dan başka....
Bu herif mecliste nasıl bir görev üstlenecek? Motosiklet nasıl kullanılır, nelere dikkat etmek gerekir falan bunları mı anlatacak. Ne günlere kaldık siyaseti benim kadar bilmeyen insanlar meclise giriyor.
@mitemha chpkk lılar ve hdp lilerden daha iyi görev üstlenir merak etme.....
Geri Dön