HABER

TBMM'nin yarınki gündemi "şiddet" olacak

ANKARA (İHA) - TBMM Danışma Kurulu'nda uzlaşma sağlanamaması üzerine AK Parti, çalışma saatleri ile bazı kanun tasarı ve tekliflerinin gündemin ön sıralarına alınması konusundaki grup önerisini Genel Kurul'a getirdi. Yapılan müzekerelerin ardından önerge kabul edildi.

Buna göre Genel Kurul bugün 23.00'e kadar, 22 Kasım Çarşamba günü 14.00-23.00, Perşembe günü ise 14.00-21.00 saatleri arasında çalışacak. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'nda değişiklik öngören kanun teklifi, Avukatlık Kanunu'nda değişiklik öngören kanun teklifi, Kimyasal Silahların Üretilmesi, Geliştirilmesi ve Kullanımının Yasaklanmasına İlişkin Uluslararası Anlaşmanın onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarısı ile Darülaceze Müessesinin Kuruluşu Hakkında Kanun'da değişiklik öngören kanun tasarısı, gündemin ön sıralarına çekildi.

TBMM Genel Kurulu'nda yarın gençler ve çocuklar arasında artan şiddet eğilimlerinin önlenmesine ilişkin 5 Meclis Araştırma önergesi birleştirilerek görüşülecek.

Genel Kurul'da, CHP İstanbul Milletvekili Ali Rıza Gülçiçek ve arkadaşlarının cemevilerinin de ibadethane sayılmasına ilişkin kanun teklifinin doğrudan gündeme alınması ile CHP Malatya Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nun kredi kartları faizlerinin belirlenmesinde Merkez Bankası'nın devre dışı bırakılmasını öngören kanun teklifinin doğrudan gündeme alınması önerileri ise kabul edilmedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön