HABER

T.C kimlik numaraları kayıt altına alınıyor

Trabzon Belediyesi, T.C kimlik numaralarını kayıt altına almaya başladı.

T.C kimlik numaraları kayıt altına alınıyor

TRABZON (İHA) - Bir süre önce e-belediyeciliğe geçiş için ilk adım olan internet üzerinden Online borç ödemeyi başlatan Trabzon Belediyesi, şimdi de e-belediyeciliğin veritabanını geliştirmek amacı ile vatandaşların T.C Kimlik Numaralarını kayıt altına almaya başladı.

Bundan böyle Trabzon Belediyesi’ne bağlı tahsilât bürolarında yapılacak olan her işlemde T.C Kimlik numarası kullanılacak. T.C Kimlik Numaraları belediyenin sistemlerinde kayıtlı olmayan vatandaşlardan ise her tahsilât bürosunda bulunan bir bilgi formunun doldurulması isteniyor. Doldurulan bilgi formları daha sonra dijital ortama aktarılarak sağlam bir veritabanı elde ediliyor.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu “Trabzon Belediyesi olarak vatandaşlarımıza daha iyi hizmet getirme noktasında çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Bilindiği gibi artık teknoloji çağında yaşamaktayız. Çağın gereklerine ayak uydurmak amacı ile 61 projemizin içinde de bulunan e-belediyeciliğe geçiş için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Başlattığımız bu uygulama ile hem e-belediyeciliğin veritabanını sağlıklı bir şekilde oluşturulacak, hem de Başbakanlığımızın 2006/33 sayılı genelgesinde belirtilen hususlara uyulmuş olacak.” şeklinde konuştu.

Geri Dön