HABER

TEB, ödenmeyen ilaç bedelini istedi

TEB, ödenmeyen ilaç bedelini istedi

Ankara (AA)- Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Mehmet Domaç, yeşil kartlılara verilen ilaçların ödenmeyen bedelinin 350 milyon YTL'yi bulduğuna işaret ederek, "Bu alacaklar kapatılmazsa, Sosyal Güvenlik Kurumu ileride sıkıntı yaratacak ciddi bir borçla işe başlamış olacak" dedi.

Domaç, yaptığı açıklamada, yeşil kart kapsamındaki vatandaşların ilaç ihtiyaçlarının karşılanması konusunda geçen yıldan beri hizmet verdiklerini ve bu konuda bugüne kadar herhangi bir aksaklık yaşanmadığını söyledi.

Eczanelere ilaç bedellerinin ödenmesi konusunda aksaklıklar yaşandığını ifade eden Domaç, illere göre değişmekle birlikte, 6 aya varan ödeme gecikmeleri bulunduğunu bildirdi.

Yeşil kartlılara verilen ilaçların ödenmeyen bedelinin 350 milyon YTL'yi bulduğunu vurgulayan Domaç, bu konuda ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ve bu bedelin bir an önce eczanelere ödenmesi gerektiğini dile getirdi. Domaç, "Bu ödemeler çok gecikti. Böyle devam ederse hizmeti sürdürmemiz mümkün değil. Çünkü ilaçların bedellerini ödeyip, çekler verdik. Birçok arkadaşımızın çekleri karşılıksız çıkmaya başladı" diye konuştu.

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığının, Sosyal Güvenlik Kurumuna devredildiği bir ortamda bu alacakların kapatılması gerektiğini söyleyen Domaç, aksi halde Sosyal Güvenlik Kurumunun ileride sıkıntı yaratacak ciddi bir borçla işe başlamak durumunda kalacağını kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön