HABER

Tecavüz bebeğini terketti

Annesine 'kapıları kilitle, beni sakın dışarı bırakma' dedi, ama içine düştüğü batakla baş edemedi ve...

Tecavüz bebeğini terketti
Antalya'da tecavüz sonucu hamile kalan yurtta kalan kızının doğurduğu bebeği kendisine bırakıp kaçtığını belirten 38 yaşındaki Şükran Taş, polise başvurup yardım istedi. Kucağında babası belirsiz torunuyla kalan genç anneanne, “Kızımı kötü yola düşürmelerinden korkuyorum. Uyuşturucu kullanıyor, ne olur bize yardım edin” diyerek gözyaşı döktü.
Yaklaşık 6 yıl önce eşinden ayrılan Şükran Taş, üç çocuğuyla birlikte yaşamaya başladı. Maddi durumu iyi olmayan kadın çocuklarına bakamayacağını anlayınca, 2'si erkek 3 çocuğunu Sosyal hizmetler Çucuk Esirgeme Kurumu yurduna verdi. İddiaya göre ara sıra yurttan izinli olarak annesini görmeye gelen çocuklardan 17 yaşındaki N.B., uğradığı tecavüzden sonra hamile kaldı. Hamile kaldıktan sonra yurttan kaçan genç kız, geçen 22 Aralık'ta Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir erkek bebek dünyaya getirdi.
UYUŞTURUCU KRİZİ GEÇİRDİ
Anne Şükran Taş kızını hastaneden alarak kendi evine getirdi. Ancak bebeğin babasının kim olduğunu söylemeyen ve tecavüze uğradığını belirten N.B. annesine, “Anne tüm kapıları kilitle. Ben ne kadar kötü duruma gelirsem geleyim beni sakın dışarı gönderme” dedi. Ancak uyuşturucu krizine giren genç kız, yılbaşı günü sabahı bebeğini annesine bırakarak evden kaçtı.
Evlere temizlik işine giden genç anneanne, minik bebekle tek başına kalınca temizliğe gidemedi. Şükran Taş, kucağında bebekle sokak sokak dolaşarak kızını aradı, ancak bulamadı. Bebeğin bez ve süt masraflarını karşılayamayan Taş, polise sığındı. Antalya Emniyeti Çocuk Şube Müdürlüğü'ne giden Taş, “Ne olur kızımı bulun, ben bu bebeği yurda vermek istemiyorum. Kızımı kötü yola düşürmelerinden korkuyorum. Bana yardımcı olun” dedi. Şükran Taş, bebeğin anne sütü yerine inek sütü içtiği için hastalandığını, kimliği ve parası olmadığı için tedavisini de yaptıramadığını söyledi.
Polis anneanne ve bebeğe sahip çıkarak yemek yedirip karınlarını doyurdu. Polis memurları bebeğe süt ve mama alırken, her yerde genç kızı ve onu hamile bırakan kişiyi arıyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön