HABER

Tecavüzcü çobanı öldüren kadına 10 yıl hapis

Tecavüzcü çobanı öldüren kadına 10 yıl hapis

Samsun'da, kendisine tecavüz ettiği için evinde bir çobanı öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 3 çocuk annesi kadın, 10 yıl hapis, 6 bin 375 YTL de para cezasına çarptırıldı.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasında, Hasköy Mahallesi Bozkır Sokak'ta yaklaşık 5 ay önce evinde Cevdet Karaaslan'ı (35) kendisine tecavüz ettiği iddiasıyla tabancayla vurarak öldüren 3 çocuk annesi Menevşe A.'nın (42) yargılanması sona erdi. Müebbet hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Menevşe A., bir önceki duruşmada verdiği ifadede, "Ölen Cevdet Karaaslan evime geldi ve bana bıçak zoruyla tecavüz etti.

Üzerimi giyinmeye gittim ve evde bulunan dededen kalma tabancayı elime aldım. Kendisinin evden gitmesini söyledim. Defaten söylememe rağmen gitmedi. Çıplaktı ve bana arkadan sarıldı. Gelinime de tecavüz edip her ikimizi de öldüreceğini söyledi. Beni evden götürmek için baskı yaptı. 'Eşine ve çocuklarına söylersen beni öldürürler. Benimle gelip karım olacaksın' dedi. Gelinime de tecavüz edeceğini söyleyince, tabancayla ateş açtım. İsteseydim daha önce de öldürürdüm. Ancak, gelinime tecavüz edeceğini söyleyince kendimi kaybettim" demişti. Yapılan tetkikler sonucu Menevşe A.'nın cinsel organında, ölen Yılmaz Karaaslan'a ait spermlerin bulunduğuna dair rapor mahkemeye ulaştı. Mahkeme heyeti raporu açıkladı.

Ölen Cevdet Karaaslan'ın babası Yılmaz Karaaslan (64), Menevşe A.'dan şikayetçi olduğunu ifade ederek, "Oğlum kimsenin ırzına geçmiş değildir. Onu kasti öldürdüler. Ayrıca, oğlumun ağzında bir tane diş kalmıştı. Dövdükleri için ağzında dişleri yoktu" iddiasında bulundu.

Mahkeme heyetinin "Son sözün nedir?" diye sorması üzerine Menevşe A., "Mahkemenin adaletine güveniyorum" diye cevap verdi.
Mahkeme heyeti, toplanan deliller doğrultusunda Menevşe A.'yı ağır tahrik altında cinayet işlemek suçundan 10 yıl hapis, ruhsatsız silah bulundurmak suçundan da 6 bin 375 YTL para cezasına çarptırdı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler