HABER

TEDAŞ'ın kaçakçılarla başı belada

HAKKARİ (İHA) - Hakkari TEDAŞ Müessese Müdürlüğü, il genelinde sıva üstü pano çalışmalarına hız vererek, yüzde 56'lara varan elektrik kaçakçılığının önüne geçmek için başlattığı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

TEDAŞ Müdürlüğü, elektrik kaçakçılığını önlemek amacıyla Hakkari'deki 11 bin elektrik abonesinin sayaç panolarını ev dışına çıkarttıklarını söyledi.
Konuyla ilgili bilgi veren Hakkari TEDAŞ Müdürü Niyazi Doğan, bu uyarılara uymayanlar hakkında kanuni işlem yapacaklarını ve savcılığa sevk edeceklerini söyledi.

Doğan, "İl ve ilçelerimizin içinde en çok kaçak enerji kullanan Yüksekova ilçemizdir. Hırsızlarla başa çıkmak zor. 11 bin elektrik abonesinin sayaç panolarını kendimiz alarak evlerinin dışına çıkartarak sıva üstü yaptık. Aldığımız sayaç panolarının ücretlerini elektrik faturalarına işleyerek vatandaşlarımızdan geri alıyoruz. Kaçakçıların önüne geçmek için Ocak ayından itibaren çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz" dedi. Kaçakların gittikçe arttığını ifade eden Niyazi Doğan, "Hedefimiz yüzde 56'lara varan kaçak elektriğin önüne geçerek yıl sonuna kadar bu sayıyı yüzde 37'lere düşürmektir. İl genelinde en düşük kaçak elektrik kullanan Çukurca ve Şemdinli ilçelerimizdir. Başarılı olmamız için tek hedefimiz Yüksekova'da kullanılan kaçak elektriği kontrol altına almaktır. Evin dışına çıkartarak yeni yaptığımız sayaç panolarına direkten enerji veriyoruz. Yaptığımız bütün uyarı ve çalışmalara rağmen vatandaşlarımız uslanmayarak yeni yaptırdığımız sayaç panolarına kanca atarak kaçak enerji kullanıyorlar. Hatlara kanca atıp kestikleri için tükenen enerji sayaca işlemiyor. Bu durum karşısında ne yapacağımızı bilemiyoruz" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler