HABER

TEDAŞ'tan abonelere uyarı

ADANA (İHA) - Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Adana Şirket Müdürü Mahmut Nimet Dalkır, kuruluşlarının adını kullanarak hırsızlık veya menfaat sağlayan kişilere karşı vatandaşları uyardı.

Dalkır, yaptığı yazılı açıklamasında, basın yayın organlarında, Adana'da 2 kişinin bir eve gidip kaçak elektrik kontrolü yapacaklarını söyleyerek kapıyı açtırdıklarını ve evdekileri etkisiz hale getirip gasp yaptıklarına ilişkin haberler yayınlandığını hatırlatarak, bu ve benzeri olaylara zaman zaman rastlandığını belirtti.
Bazı kötü niyetli kişilerin kuruluşlarının adını kullanarak hırsızlık veya menfaat sağlamak için vatandaşlara TEDAŞ'tan geldiklerini söyleyip, istenmeyen durumlara sebep olduklarını ifade eden Dalkır, bu nedenle abonelerin mağdur duruma düşmemeleri için kendilerini TEDAŞ görevlisi olarak tanıtan kişilerden mutlaka personel kimliğini sormalarını istedi. Kimlik göstermeyen kişilerin işlem yapmalarına izin verilmemesini ve emniyet güçlerine bildirilmesi gerektiğini vurgulayan Dalkır, "Eğer görevli olarak gelen personel, işyerinde veya meskende elektrikle ilgili kaçak kontrol, sayaç değişim, kesme-bağlama gibi işlem yapmışsa, mutlaka yapılan işle ilgili kuruluşumuza ait matbu belge istenilmeli. Belge vermeyen veya kimlik kartını göstermeyen kişiler emniyet güçlerine bildirilerek, savcılığa suç duyurusunda bulunulması gerekmektedir" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön