Tedbirsizlik minik Ergül'ün hayatına mal oldu

Sultanbeyli Samandıra'da 4 yaşındaki Ergül Aktaş, oturdukları evin bahçesinde bulunan havuza düştü. 1 metrelik havuzda boğularak ölen talihsiz çocuğun babası, "Sandalye koyup çıkmış, olacağı varsa ne yaparsan yap fayda etmiyor" dedi.

Edinilen bilgilere göre Neriman Aktaş ev işleriyle meşgul olduğu sırada 4 yaşındaki oğlu Ergül, havuza bakmak istedi. Bahçe sulamak için kullanıldığı söylenen havuza boyu yetişmeyen minik Ergül bir sandalyenin üzerine çıkarak havuza bakmaya başladı. Ancak dengesini kaybeden talihsiz çocuk 1 metre derinliğindeki havuza düşerek feci şekilde can verdi. Olayı fark eden anne, oğlunu hastaneye yetiştirmeye çaıştı. Sultanbeyli Sağlık Grup Başkanlığı Sağlık Ocağına getirilen minik Ergül'e müdahale için artık çok geç olduğu anlaşıldı. Sağlık ocağına getirilen talihsiz çocuğun hayatını kaybettiği tespit edildi.

Talihsiz çocuğun cansız bedeni ceset torbasına konularak hastane morguna kaldırılırken, aracıyla Neriman Aktaş ve yavrusunu sağlık ocağına getiren Ali Anıl, "Sokakta sırtında çocuk olan bir kadının feryat ederek koştuğunu gördüm, hemen durdum araca aldım. Çocuğun bahçe sulamak için kullanılan havuza düştüğünü söylediler. Sağlık ocağına geldik ama çocuğun öldüğü anlaşıldı" diye konuştu.

Minik Ergül'ün feci ölümü ailesini yasa boğarken, baba Avşar Aktaş 'havuz kenarına tel örgü çekilip ya da duvar yükseltilerek tedbir alınabilir miydi' sorusu üzerine, "Çocuğun boyu yetişmiyor. Zaten sandalye koyup çıkmış. Olacak olduktan sonra ne çekersen çek fayda eder mi? Şimdiye kadar havuza gitmeyen çocuk havuza gitmiş, olacak olduktan sonra oluyor" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler