HABER

TEKEL işçilerinden işgal

TEKEL işçileri, Ankara'daki mitingden sonra Türk-İş Genel Merkez binasını işgal etti.

TEKEL işçilerinden işgal

ANKARA (ANKA) - TEKEL işçileri, Sıhhiye Meydanı'nda düzenlenen “Ekmek, Barış, Özgürlük İçin Demokrasi ve Haklar” mitinginin ardından geldikleri Türk-İş Genel Merkezi önüne oturma eylemine katılırken, bir grup TEKEL İşçisi de, TÜRK İŞ Genel Merkezi'ne girerek, Genel Merkez binasını işgal girişiminde bulundular. İşgalci TEKEL işçileri bina içinde bir süre TÜRK İŞ Genel Başkanı Kumlu'yu protesto etmeyi sürdürdüler. Bir süre bina içinde kalan Bir grup protestocu TEKEL işçisinin, daha sonra Genel Merkez binasından ayrılarak oturma eylemine katıldılar.

[

****](http://haber.mynet.com/detay/guncel/kumlu-protestolar-karsisinda-kursuden-inmedi/490514 )

Bu protestocu TEKEL işçilerinin, Türk-İş Genel Başkanı İşçilerin binayı terk etmesinin ardından, Tek Gıda-İş Başkanı Mustafa Türkel, Genel Merkez binası önünde yaptığı konuşmada, 34 gündür eylemlerine devam ettiklerini; ancak bu süreçte Türk-İş’ten gerekli desteği göremediklerinden yakındı.

KESK, DİSK, Kamu-Sen ve diğer sendikalar ile siyasi partiler ve STK’ların da gerektiği kadar yanlarında olmadığını söyleyen Türkel, şöyle devam etti:

“Bundan sonra her gün 17.00-19.00 arasında, mecliste grubu bulunan bulunmayan bütün siyasi parti temsilcilerini, sendika genel başkanlarını, herkesi, Sakarya Meydanı’na çağırıyorum. Demokratik hakkımızı hukukumuz alamadan buradan ayrılmıyoruz, ya hakkımızı alırız ya cesedimizi çiğnerler. Sakarya Meydanı emeğin alanıdır artık, bundan sonra genel grev zamandır”

Türkel’in konuşması sırasında, İşçiler, sık sık “Kumlu istifa" şeklinde slogan attıkları gözlendi.

Geri Dön