HABER

TEKEL işçilerine muhalefetin desteği sürüyor

TEKEL işçilerini ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, hükümete tepki gösterdi.

“Dün mücahittiler, sonra müşahit oldular bugün de müteahhit oldular. Müteahhit olanlar etrafındaki etten duvarı kaldırarak buraya gelsinler” dedi.

TEKEL işçileri, direnişlerinde 8. günlerini doldururken, işçilere destek ziyaretleri de devam ediyor. TEKEL İşçilerine bugün de, aralarında Çetin Soysal, Bayram Meral, Cevdet Selvi, Aygün Aydoğan’ın da bulunduğu CHP’li milletvekillerinin yanı sıra, MHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Çakır, İşçi Partisi temsilcileri, başta Divriği Kültür Derneği olmak üzere çeşitli dernek temsilcileri destek ziyaretinde bulundular.

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, hükümete tepki göstererek, “Bu feryadı duymayanlar, duyanlara biber gazı sıkıyorlar. Biz her zaman biber gazı yemeye hazırız. Dün mücahittiler, sonra müşahit oldular bugün de müteahhit oldular. Müteahhit olanlar etrafındaki etten duvarı kaldırarak buraya gelsinler” dedi. İşçilere, “Heyecanınız, heyecanımdır. Davanız davam, inancınız inancımdır” şeklinde seslenen Soysal, “Bin selam olsun” diyerek konuşmasını bitirdi.

MHP Samsun Milletvekili Osman Çakır da, işçilerin Abdi İpekçi Parkı’nda ortaya koydukları tablonun, dünyanın her tarafından duyulduğunu ifade ederek, “Orada size yapılan haksızlık, tüm dünyanın sizi tanıması sağladı, herkes sizin yanınızda” diye konuştu. Çakır, mağdur işçilerin durumuna ilişkin önergelerin TBMM Başkanlığına verildiğini, ancak AKP’nin oylarıyla reddedildiğini kaydetti. Konuşmaların ardından işçiler, “CHP burada, MHP burada AKP nerde?” şeklinde slogan attılar.

-A(ÇLIK), K(ÖLELİK), P(ERİŞANLIK) PANKARTI-

İşçilerin tepkilerini dile getirmek için kullandıkları pankartların arasında en ilgi göreni, AKP’nin baş harflerine dikkat çekilerek yazılan, “One minute Başbakanım. Açlıktır, Köleliktir, Perişanlıktır: 4C” pankartı oldu. İşçilerin pankartın altına biber gazına karşı bağladıkları limonlar da dikkat çekti.

Öte yandan, Samsunlu İşçi Dursun Keskin’in 5-6 yaşlarındaki çocukları Şeyma ve Kağan’ın, “Baba seni destekliyoruz” yazılı döviz açmaları da duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Birgün Gazetesi de işçilere 15 tepsi lokma tatlısı dağıttı. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön