HABER

Tekin: “Hayalleri bırakın gerçeklere bakın”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın “proje yarışı”na girmesine tepki gösterdi.

İSTANBUL (ANKA) - Tekin, “AKP hayalleri bırakıp gerçeklere baksın. Kültür Başkenti denilen İstanbul, bugün beceriksiz ellerde felç olmuş durumdadır” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Sabah Gazetesi Yazarı Hıncal Uluç’a anlattığı İstanbul’a yönelik “çılgın” projeleri ve AKM’yi yıkarak Taksim Meydanı’nı genişletme tartışmasına CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de katıldı. CHP’li Tekin, Başbakan Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’ı “hayal satmakla" suçladı. Tekin, “Önümüzdeki dönemde yaratacakları yeni rant kaynaklarının zeminini oluşturmaya çalışıyorlar. İstanbul’un başına gelecek felaketleri büyük proje diye pazarlama gayretindeler” ifadesini kullandı. Başbakan Erdoğan’ın 1. Derece Kültür Varlığı olarak koruma altına alınan Atatürk Kültür Merkezi’ni yıkma fikrinden vazgeçmediğini öne süren Tekin, “Çılgın proje adı altında İstanbul’un geride kalan değerlerini yok etme peşindeler” dedi.

İstanbul’un zaten “çılgınca projeler”le yönetildiğini belirten Tekin, “Önümüzdeki günlerde 4. Boğaz Köprüsü’nü tartışmaya başlayacağız. İşte size bir çılgın proje daha. Başbakan’ın yandaşları medyada çılgınlık yarışına girmişler. AKP’nin bugüne kadar yaptıklarını çılgınlık olarak görmüyorlar mı?” sorusunu yöneltti. Başbakan Erdoğan’ın medya aracılığıyla önümüzdeki günlerde yaratılacak rant girişimlerinin zeminini oluşturmaya çalıştığını söyleyen Tekin “Buna izin vermeyeceğiz. Yağmayı mutlaka durduracağız” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan ile Kadir Topbaş’ın “hayal alemi”nde yaşadığını da belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, “Artık gerçeğe dönseler iyi olur. Kenti yönettiklerinin farkında değiller” dedi.

İstanbul’un devasa sorunlarla karşı karşıya olduğunu dile getiren Tekin, “AKP ve öncülleri 16 yıldır kenti perişan ettiler” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, listesinin sonunda AKP iktidarına bir de çağrı yaptı. Tekin, “Yukarıda sıraladığımız sorunları çözmek ve yurttaşlarımızın yüksek standartla donatılmış bir kentte yaşamasını istiyoruz. Ulaşımdan trafiğe kadar, onlarca projemiz var. Bunların hepsi uygulanabilir projeler” dedi. CHP’li Tekin, “AKP iktidarı bu projeleri uygulamak isterse, kendilerine yardımcı olmaya hazırız. Biz, kentin iyi yönetilmesinden yanayız” diye konuştu. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler