TEKNOFEST Roket Yarışması şampiyonlarına coşkulu karşılama

Roket Yarışması Alçak İrtifa Kategorisi'nde birinci olan Muğlalı öğrenci ve öğretmenler için karşılama töreni düzenlendi

Muğla'da, TEKNOFEST Roket Yarışması Alçak İrtifa Kategorisi'nde en iyi dereceyi yapan Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gökova Roket Takımı, okullarında coşkuyla karşılandı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) tarafından 20-23 Eylül'de düzenlenen, Anadolu Ajansının (AA) "Global iletişim ortağı" olduğu Roket Yarışması'nda Alçak İrtifa Kategorisi'nde şampiyon olan öğrenciler için Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde tören düzenlendi. Öğrenciler, büyük mutluluk ve coşkuyla karşılandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, 100'ün üzerindeki takım arasından en iyi dereceyi yaparak Türkiye birincisi olan öğrenci ve öğretmenlerini kutladı.

Takımın kaptanı öğretmenin, bir matematikçi ve aynı zamanda ortaokuldan bu yana havacılık sevdalısı olduğunu vurgulayan Durmuş, öğrencilerin de öğretmenlerini kendilerine rehber edinerek çok iyi bir yol izlediğini dile getirdi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan da TEKNOFEST'in öğrencilerin teknoloji geliştirme süreçlerine katkı sağladığını belirterek, yeni neslin artık teknolojiyi tasarlayan, geliştiren, üreten beyinlerden oluştuğunu ifade etti.

Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matematik ve Havacılık, Uzay Kulübü Rehber Öğretmeni Can Gökovalı, elde ettikleri başarının önemli olduğunu dile getirerek, bugüne kadar yaklaşık 50 roket fırlattıklarını aktardı.

Yarışmada oldukça iyi bir performans sergilediklerini anlatan Gökovalı, yarışmada birinci olan öğrencilerin işe alınma garantisi ve para ödülü kazandığını kaydetti.

Takıma, protokol üyeleri tarafından bilgisayar ve çeşitli hediyeler verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler