Teleferikte mahsur kalanlar 15 dakikada kurtarıldı

Kayseri Erciyes A.Ş. Arama Kurtarma Ekibi ile AKUT tarafından ortaklaşa kurtarma tatbikatı düzenledi.

Teleferikte mahsur kalanlar 15 dakikada kurtarıldı

KAYSERİ (CİHAN)- Senaryo gereği 20 metre yükseklikteki teleferikte mahsur kalanlar, 15 dakika içerisinde güvenli şekilde yere indirildi.

Bir süre önce Jandarma ile ortak tatbikat yaparak bilgilerini paylaşan Kayseri Erciyes A.Ş. arama kurtarma ekibi bu kez AKUT ile ortak tatbikat yaptı. Senaryo gereği teknik bir arıza nedeniyle mekanik tesisler durdu ve bazı insanlar teleferikte mahsur kaldı. Bu kişilere, en kısa sürede Erciyes A.Ş. ve AKUT ekipleri tarafından kurtarılacakları belirtilerek yerlerinde kalmaları uyarısı yapılırken kurtarma ekipleri olay yerine intikal ettirildi. Bölgeye gelen ekipler kurtarma çalışmalarını başlatarak 20 metre yükseklikte mahsur kalan kişileri güvenli şekilde yere indirmeyi başardı. Mahsur kalan yolcular yere indirildikten sonra sağlık ekipleri tarafından kontrolden geçirildi.

"BİLGİMİZİ PAYLAŞIYORUZ"

Tatbikatla ilgili açıklamalar yapan Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, Erciyes A.Ş.'nin 15 kişilik arama kurtarma ekibi ile hizmet verdiğini belirtti. Böyle bir tatbikatın Türkiye'de pek yapılmadığını kaydeden Cıngı, Erciyes A.Ş olarak bunu yapacak teknik ekip ve ekipmana sahip olduklarını dile getirerek, "Bilgi ve tecrübemizi şehrimiz ve ülkemizdeki arama-kurtarma ekipleri ile paylaşıyoruz. Daha önce jandarma ile benzer bir çalışma yapmıştık. Şimdi de AKUT ile bilgi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler