Telefon modeli tespit eden akıllı çöp kutusu

Artık yanından geçtiğiniz çöp kutuları sizin telefon modelinizi tespit ederek araştırmalarda bu bilgilerin kullanılmasını sağlayacak.

Telefon modeli tespit eden akıllı çöp kutusu

Teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki hemen hemen her alanda karşımıza değişik teknolojik aletler çıkıyor. Son olarak akıllı tuvaletin ardından “Daha fazla ne yapılabilir ki?” diye düşünürken, şimdi ise telefon modelimizi algılayan akıllı çöp kutularıyla karşı karşıyayız.

İngiltere’de denenmeye başlanan bu çöp kutuları, yanından geçtiğinizde cep telefonu modelinizi öğrenerek bunu bir bilgi havuzunda topluyor. Akıllı çöp kutuları, topladıkları bu bilgiler sayesinde telefonlarla ilgili konularda araştırılma yapılmasını kolay hale getiriyor. Örneğin bir bölgede çöp kutusunun çevresinde çok fazla Nokia kullancısı tespit edilirse bu bilgi ışığında mağazalar farklı satış teknikleri deniyor ve reklam stratejileri hazırlayabiliyor. Tabii çöp kutusunun herhangi bir izin almaksızın telefon modelimizi öğreniyor olmasının bazı insanlar için rahatsız edici olabileceği konusu ise kafaları karıştırıyor.

Akıllı çöp kutularının İngiltere’de yakın zamanda çok daha fazla sayıya ulaşması bekleniyor. Eğer başarılı bir sonuç ortaya çıkarsa diğer ülkelerde de kullanımına başlanabilir. Ancak bu konudaki net bilgiler önümüzdeki dönemlerde ortaya çıkacak.

Laborghini’nin Yeni Canavarı Aventador J

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler