HABER

telefonla 2 kardeşin intiharını önledi

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde maddi imkansızlıklar sebebiyle bunalıma giren 2 kardeş, bir inşaatın 4. katına çıkarak intihara kalkıştı.

İnşaattan aşağı sarkan 2 kardeşi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker telefonla ikna ederek intihardan vazgeçirdi. Köşker'in telefonda verdiği söz üzerine kardeşlere yiyecek ve giyecek yardımı yapıldı.

Edinilen bilgiye göre, Kandıra'da askerliğini yapan ve hava değişimi için memleketi Gebze'de bulunan Levent Hamleci (21), kardeşi Mahmut Hamleci (16) ile birlikte İstanbul Caddesi üzerinde bulunan inşaatın 4. katına çıkarak intihara teşebbüs etti. Öfkeli bir şekilde sağa sola tuğla atan 2 kardeş için bölgeye çok sayıda emniyet gücü ve itfaiye ekibi sevk edildi. Ekipler, inşaattan aşağı sarkan 2 kardeşin atlama ihtimaline karşı hava yastığı açtı.

Maddi sıkıntı çektikleri için intihara kalkıştıklarını söyleyen kardeşler, mendil satarak geçimlerini sağlamaya çalıştıklarını anlattılar. Kendilerini seyreden vatandaşlara heyecanlı anlar yaşatan kardeşlere gazeteciler ve Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kısmet yardımcı olmaya çalıştı. Bütün çabalara rağmen ikna olmayan kardeşleri Gebze Belediye Başkanı Adnan telefonla ikna etmeyi başardı. Başkan Yardımcısı Ahmet Kısbet'in telefonu ile kardeşler ile konuşan Köşker, gençlerin bütün ihtiyaçlarını karşılama sözü verdi. Köşker'in konuşmasıyla ikna olan gençler intihardan vazgeçtiler.

Hamleci kardeşler karakola götürülüp ifadeleri alındı. İfadelerinin ardından Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in talimatıyla Hamleci kardeşlere gıda ve kıyafet yardımında bulunuldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön