TEM'de 15 kilometre araç kuyruğu

Ramazan Bayramı dolayısıyla araçlarıyla tatile çıkan vatandaşlar, TEM otoyolunun Gerede-Karadeniz bağlantı yolunda yaklaşık 15 kilometrelik kuyruğa neden oldu.

TEM'de 15 kilometre araç kuyruğu

Uzun araç kuyrukları nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Binlerce sürücünün İstanbul'u terk ettiği görülürken, sadece bir aracın İstanbul'a gelmesi objektiflere böyle yansıdı.

Ramazan Bayramı nedeniyle trafiğin en yoğun olduğu bölgelerden olan TEM otoyolunun Bolu kesiminde polis ekipleri herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için yoğun çaba gösteriyor. Özellikle Gerede-Karadeniz bağlantı yolu Ankara istikametinde oluşan 15 kilometrelik araç kuyruğunu azaltmak isteyen ekipler, trafik akışını Çaydurt gişelerinden D-100 karayoluna yönlendiriyor.

İSTANBUL GÜZERGAHI BOMBOŞ

Çaydurt gişelerine yönlendirilen sürücüler, burada da araç yoğunluğuna neden oluyor. TEM otoyolunun İstanbul güzergahında ise herhangi bir sorun yaşanmıyor.

GÖKÇEADA'DA GÖRÜLMEMİŞ YOĞUNLUK

Çanakkale boğaz hattında durum böyleyken, Kabatepe-Gökçeada hattında alışılagelmişin dışında bir manzara yaşanıyor. Bayram tatili için Gökçeada'yı tercih eden çoğunluğu İstanbullu tatilciler, sabah erken saatlerden itibaren feribotla geçiş yapabilmek için Kabatepe Limanı'na geldi. Ancak, bu hatta biri 180, diğeri 110 otomobil kapasiteli iki feribotun karşılıklı sefer yapması ve her seferin 1 saat 15 dakika sürmesi nedeniyle Kabatepe Limanı'ndan başlayan araç kuyruğu Anzak Koyu'na giden Anafartalar Sahil Yolu'na kadar ulaştı. 5 kilometreyi bulan araç kuyruğu nedeniyle Gökçeada'ya gidebilmek için saatlerde burada beklemek zorunda kalacak olan tatilciler, sıcak havanında etkisiyle araçları içinde bunalıp, kendilerini dışarı atınca yol kenarlmarında kalabalıklar oluştu. Bu manzara akıllara şehitliğin Mart ve Nisan aylarında yaşadığı yoğunlğu getirdi. Ancak, yoğunluğun ve kuyruğun feribot nedeniyle olduğunu öğrenenler şaşırdı.

Kuyrukta bekleyen sürücülerden Metin Güven, 13 yıldır Gökçeadaya tatile gittiğini belirterek, "İlk defa böyle manzara ile karşılaşıyorum. Sırasının bize gelmesinin 18.00-19.00 saatleri arasını bulacağını tahmin ediyoruz" dedi.
Bursa'da gelen sürücü Hasan Soner de oğlu Sinan Soner'in Gökçeada'da asker olduğunu belirtip, "Bayram tatili için onu almaya gelmiştik. Ancak, bu manzara ile karşılaştık. Akşam saatlerinde adaya varabileceğimiz söyleniyor. Mesai bitmiş olacak. Oğlumuzu birliğinden nasıl alacağımızı merak ediyorum" dedi.

Bu arada motorize jandarma ekipleri Kabatepe Simülasyon Merkezi ve Kabatepe Limanı kavşaklarında önlem alıp, adaya gitmek için gelen sürücüleri kuyruğun sonuna, şehitlik için gelenleri ise diğer istikametlere yönlendiyor.

FERİBOT İSKELELERİNDE SON DURUM

Bir çok tatilcinin Cuma gününden itibaren yola çıkmasıyla feribot iskelelerinde düne kadar fazla yoğunluk olmadı. Ancak bugün öğlene doğru tatil trafiği yollarda kendisini hissettirmeye başladı.

Bayram tatilini 9 güne çıkaranlar Cuma gününden itibaren yola çıkarken, gündüzleri çok sıcak olduğundan daha çok gece trafiğini tercih etti. Trafikteki hareketliliğin en belirgin noktalarından biri olan İzmir, Bursa ve Yalova istikametine gidecek araç sürücülerinin tercih ettiği Gebze Eskihisar’daki İDO’ya ait feribot iskelesi de 4 gündür daha çok geceleri hareketliydi.

GECE YARISI ANİ YIĞILMA

Yalova Topçular iskelesine karşılıklı sefer yapılan Gebze Eskihisar iskelesinde dün de gündüz saatlerinde olağanüstü bir hareketlilik olmazken, gece yarısına doğru ani yığılmalar başladı. Bu durum sabah saatlerine kadar sürdü. Feribotlar, karşı tarafta yoğunluk olmadığından doldur boşalt sistemiyle çalıştı. İDO yetkililerinin tesbitlerine göre, gece yarısından sabaha kadar buradan Yalova Topçular’a yaklaşık 6 bin araç taşındı. Bu hareketlilik günün ilk saatlerinde yerini sakinliğe bırakırken, öğlene doğru gelen araç sayısı yeniden artmaya başladı. İDO yetkilileri, 17 Feribotun doldur-boşalt sistemiyle çalıştırıldığı Eskihisar iskelesindeki asıl yoğunluğun öğlenden sonra beklendiğini ve bunun gece geç saatlere kadar sürebileceğini belirttiler.

HER 5 KİLOMETREDE BİR TRAFİK EKİBİ

Bayram trafiği nedeniyle Karayollarında bakım ve onarım çalışmaları da sonlandırılırken, TEM’de her 5 kilometrede bir, vatandaşlara yardımcı olmak için trafik ekipleri bekletiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
BENZİNİ 10 LİRADA YAPSALAR BİZİM MİLLET ADAM OLMAZ HERŞEY MÜSTEHAPTIR BİZE...HERKES EVİNDE DURSUN ÇIKMASIN BAKALIM BEN GÖRECEM O ZAMAN BENZİN FİYATLARINI.RAĞBET OLDUĞU İÇİN ZAM YAPIYORLAR MİLLET 5 DE OLSA KULLANIYOR 10 DA OLSA KULLANIYOR MANTIGIYLA BAKIYOR DEVLET OLAYA. YOKSA 100 LİRALIK BENZİNİN 62 LİRASI VERGİ OLMAZ UYAN EY TÜRK HALKI...
Sanki avrupada durum farkli. Yüzde 80 vergiye gidiyor .
almanyalimelek madem avrupada durum aynı ise neden dünyanın en pahalı benzini ülkede satılıyor...
buraya gelen adam akıllıymış..herkes gitmişken istanbul boşken tadına doyum olmaz
bu memleketler KOYUNLAR cok ken biz daha cok kazik fiyata ben zin aliriz almanyada bile benzinin fiyati 1,40 cent almanyada bir calisan parasiyla 30 defa depo dolduruyor UYANIN hey millet
istanbul ne güzel bugun yaa yollar boş trafik yok keşke gidenler oralara yerleşsede istanbul bizee kalsa:)
oh be istanbul bomboş böle güzel istanbul uzun yıllar görmedim
Kimse fakirlik edebiyatı yapmasın,en garibanda bile güzel arabalar var, yollar yetişmiyor artık!!!
parası olana hergün bayram...
allah aşkına yavaş gidin dikkatli olun geç gidin temiz gidin acele etmeyin.
Ulan para bi benim cebimde yoksun :)
kazasız belasız hayırlı yolculuklar.
yılın en büyük tatilini yapıyorlar kendilerince.tüplü arabaya çoluk çocuk doldurup köye gitmek.Millet dünyanın çevresinde 2. turunu atıyor.ama bizim para değersiz.Benzin olmuş 5 lira.
gidin gidin istanbul bize kaldı, yollar hiç olmadığı kadar boş teşekkürler bayram tatilcileri, siz aynı şekilde bide dönüş yaparsınız sürü halinde onu düşünün şimdiden :)
resimde solda duran araç ne yapıyor acaba?
benzin 5 lira 15 km kuyruk 1 lira olsa bu memlektte demekki heryere yürüyerek gitmek gerekir çünkü araba ile adım atmak imkansızlasır sıkışıklıktan.valla zenginiz be
sakin sağduyulu olun dikkat edin,, hayırlı bayramlar aceleye gerek yok
türkiye zengin memleket..15 km otomobil kuyruğu ne demek..
o da bişey mi? 200 km de kuyruk gördüm ben:))
Ondan sonrada paramız yok açız bizi bitirdiler dersiniz.
maxbon millet bunalmış brakta memleketlerine gidip biraz stres atsınlar
Karadeniz insani satır temizden ya hava yolu şirketleri kaz yolacak ya 3 ay önceden bile uçak biletleri fiyati tavan yapmiş durumda. Millet annesini abbasini ve geçmişini ziyaret edecek ya önün için yolunacak ya!!!!! Ama Bodrum'a Antalya'ya 19, 40 tl kampanya yaparlar ya!!!!! Karadeniz insani yolunacak kaz ya. Kaz o yolda olur ama ecdadininin mezarini ziyaret eder o araç kuyruklarıylada baş eder ama kendisini hava yolu kartellerıne YOLUNACAK KAZ etmez iyi bayramlar.
Akaryakıt ve LPG nin memlekette ne kadar ucuz ve kullanılır olduğu açıkça görülüyor işte memleketimden insan manzaraları
kazasız bayramlar...
Geçen Sene Ramazan Bayramında 8 saatlik Memleket Yolunu Tam 21 Saatte Gitmiştim Ne Rezillik Bea
yolunuz açık olsun
nerden buluyorlar bu paraları anlamıyorum.
millet bi bayram tatiline gidiyo..şunun bunun dediğine bak gaz ucuz araba cok millet zengin..kimse gitmesinmi tatile..sen küçük ilin kazasında tek başına çalışıp saat 10 işe giderken istanbulda hayat 5 te başlıyor.evde herkes çalışıyor.müsade edinde gitsinler..salağın biriside karadenizliler kaz demiş..kazlıkla bayram tatilinin uçak biletinin ne alakası var erken kalkar yol alır... ;)
şunu çok merak ediyorum....gidişte işkence gibi trafik çilesini çektikten sonra, gidilen yerde ki insan sürüsüyle omuz omuza yüzüp güneşlendikten sonra, yiyecek içecekte kol gibi kazığı yedikten sonra, binlerce tatilci ile dip dibe, bir mekanda tepindikten ve bayrama özel hesabı !! ödedikten sonra, dönüş yolunda dur-kalk ilerleyip pestil gibi eve vardıktan sonra , acaba bu insanlar "" oh be, ne güzel eğlendik dinlendik, stres attık..bayram iyi geldi "" diyebiliyorlar mı .....
HAKLISIN KARDEŞ ...
Hem ağlarız hem gideriz
Diğer Haberler